Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #92 – motivující budík, efektivní práce s textem a další

Jaké Android aplikace si představíme dnes? Jako první to bude SkinVission Melanoma App, která dokáže diagnostikovat melanom. Následuje Red Bull Alert, s níž se naučíte lépe vstávat. Třetím tipem na aplikace je Native Clipboard, což představuje schránku pro vaše zkopírované texty. Na závěr si představíme minimalistický textový editor Monospace. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play #92 .

SkinVision Melanoma App

Ke slunečnému počasí, které v posledních dnech zažíváme (a údajně ještě nějakou dobu budeme), patří slunění u vody. Opalování s sebou nese i určitá úskalí v podobě rizika vzniku rakoviny kůže. Aplikace SkinVision dokáže určit, zda jsou vaše znaménka v pořádku, nebo vyžadují kontrolu lékařem. SkinVision využívá vlastních algoritmů, na základě kterých provádí vyhodnocení. K testování je samozřejmě zapotřebí znaménko řádně zaostřit a vyfotit (přímo v aplikaci). Netroufáme si posoudit, jak moc, a jestli vůbec, je aplikace ve své lékařské diagnostice přesná. Jedno je ale jisté – pokud máte pocit, že se na vaší kůži vyskytuje něco, co se vám byť jen malinko nezdá, nejlepším řešením je navštívit lékaře.

Red Bull Alert

Red Bull Alert je povedený budík převlečený do material designu, který vám pomůže s vaším vstáváním. V nastavení budíku si lze vybrat jedno z několika sportovních témat, s nimiž jsou spjaty příjemné tóny buzení. Kromě toho si můžete nastavit maximální počet odložení budíku. Když pak budík zazvoní, postupným tažením prstu vzhůru si nastavujete čas odložení. Aplikace si uchovává podrobné statistiky, které vás mají motivovat k lepšímu vstávání. Dokáže například zaznamenat, jaká je průměrná doba odložení (v minutách), dále pak třeba průměrný čas než budík vypnete apod. Nechybí ani nastavení vašich cílů při vstávání či synchronizace se sociálními sítěmi.

Red Bull Alert Alarm clock
Red Bull Alert Alarm clock

Native Clipboard

Práce s textem na mobilních zařízení může občas představovat noční můru. Native Clipboard vám ovšem poskytne skvělé řešení, prostřednictvím kterého si psaní značně usnadníte. Po instalaci aplikace a jejím povolení v systému stačí při psaní dvakrát ťuknout do textového pole, čímž vyvoláte nabídku dříve zkopírovaných textů. Z této nabídky je můžete vkládat přímo do textu, a to pouhým kliknutím. Do vaší schránky si můžete napsat i často používané fráze, čísla, či cokoliv dalšího co vás při častém psaní může zdržovat. Veškeré příspěvky vaší schránky lze jejich tažením do strany vymazat.

Native Clipboard Manager
Native Clipboard Manager
Developer: DHM47
Price: Free

Monospace

Nepotrpíte si na textové editory se spoustou možností a nastavení? Chcete vyzkoušet něco opravdu jednoduchého? Pak neváhejte vyzkoušet Monospace. Jedná se o betu minimalistického textového editoru, který nabízí  velmi omezené možnosti formátování. Uživatelské prostřední je rovněž velmi jednoduché, díky čemuž se s aplikací velmi dobře pracuje. U textu lze pouze nastavit písmo na tučné, kurzívu, nadpisy H1, H2, citace a odrážky. Monospace je provázaný s úložištěm Dropbox, což se může hodit při zálohování.

Nejnovější Android aplikace z Google Play

 

Komentáře

Dano

Dano

3.8.2015 7:33

Native Clipboard – niečo podobné mala na Windows mobile klávesnica od Resco. Super vec,to bola,prepol som sa tam (ako keď sa prepína medzi číslami,písmenami či špeciálnimy znakmi) a tam po ruke fráze aké som chcel,prípadne dátum,čas (aktuálny),čoli posledne skopírovaný text v schránke na jeden kláves,bolo to veľmi prospešne pri písaní. Na Androide som to zatiaľ nenašiel…

František Očenáš

z aplikace
3.8.2015 7:55

Samsung note majú pre mňa zatiaľ najviac vyhovujúci clipboard priamo V klávesnici. Keď som chvíľu mal iný telefón skúšal som rôzne clipboardy ale nebolo to ono.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

3.8.2015 10:38

František Očenáš: +1 ;) Note je celkově skvělý telefon.

Googler

z aplikace
3.8.2015 13:09

Mám Nexus 5 a když chci stáhnout Skin Vision Melanoa App, tak mi to píše, že zařízení není kompatibilní s touto verzí. Proč?

Game

z aplikace
3.8.2015 18:29

Poslední dobou hodně chudý vyber

RSS (komentáře k článku)