Nejnovější Android aplikace z Google Play #92 – motivující budík, efektivní práce s textem a další

aplikace hlavni

Jaké Android aplikace si představíme dnes? Jako první to bude SkinVission Melanoma App, která dokáže diagnostikovat melanom. Následuje Red Bull Alert, s níž se naučíte lépe vstávat. Třetím tipem na aplikace je Native Clipboard, což představuje schránku pro vaše zkopírované texty. Na závěr si představíme minimalistický textový editor Monospace. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play #92 .

SkinVision Melanoma App

Ke slunečnému počasí, které v posledních dnech zažíváme (a údajně ještě nějakou dobu budeme), patří slunění u vody. Opalování s sebou nese i určitá úskalí v podobě rizika vzniku rakoviny kůže. Aplikace SkinVision dokáže určit, zda jsou vaše znaménka v pořádku, nebo vyžadují kontrolu lékařem. SkinVision využívá vlastních algoritmů, na základě kterých provádí vyhodnocení. K testování je samozřejmě zapotřebí znaménko řádně zaostřit a vyfotit (přímo v aplikaci). Netroufáme si posoudit, jak moc, a jestli vůbec, je aplikace ve své lékařské diagnostice přesná. Jedno je ale jisté – pokud máte pocit, že se na vaší kůži vyskytuje něco, co se vám byť jen malinko nezdá, nejlepším řešením je navštívit lékaře.

SkinVision - Find Skin Cancer
SkinVision - Find Skin Cancer

Red Bull Alert

Red Bull Alert je povedený budík převlečený do material designu, který vám pomůže s vaším vstáváním. V nastavení budíku si lze vybrat jedno z několika sportovních témat, s nimiž jsou spjaty příjemné tóny buzení. Kromě toho si můžete nastavit maximální počet odložení budíku. Když pak budík zazvoní, postupným tažením prstu vzhůru si nastavujete čas odložení. Aplikace si uchovává podrobné statistiky, které vás mají motivovat k lepšímu vstávání. Dokáže například zaznamenat, jaká je průměrná doba odložení (v minutách), dále pak třeba průměrný čas než budík vypnete apod. Nechybí ani nastavení vašich cílů při vstávání či synchronizace se sociálními sítěmi.

Red Bull Alert Alarm clock
Red Bull Alert Alarm clock

Native Clipboard

Práce s textem na mobilních zařízení může občas představovat noční můru. Native Clipboard vám ovšem poskytne skvělé řešení, prostřednictvím kterého si psaní značně usnadníte. Po instalaci aplikace a jejím povolení v systému stačí při psaní dvakrát ťuknout do textového pole, čímž vyvoláte nabídku dříve zkopírovaných textů. Z této nabídky je můžete vkládat přímo do textu, a to pouhým kliknutím. Do vaší schránky si můžete napsat i často používané fráze, čísla, či cokoliv dalšího co vás při častém psaní může zdržovat. Veškeré příspěvky vaší schránky lze jejich tažením do strany vymazat.

Native Clipboard Manager
Native Clipboard Manager

Monospace

Nepotrpíte si na textové editory se spoustou možností a nastavení? Chcete vyzkoušet něco opravdu jednoduchého? Pak neváhejte vyzkoušet Monospace. Jedná se o betu minimalistického textového editoru, který nabízí  velmi omezené možnosti formátování. Uživatelské prostřední je rovněž velmi jednoduché, díky čemuž se s aplikací velmi dobře pracuje. U textu lze pouze nastavit písmo na tučné, kurzívu, nadpisy H1, H2, citace a odrážky. Monospace je provázaný s úložištěm Dropbox, což se může hodit při zálohování.

Monospace - Writing and Notes
Monospace - Writing and Notes

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)