TOPlist

4 aplikace pro VPN zdarma a bez limitů

free vpn zdarma android

Virtuální privátní síť (Virtual Private Network, zkráceně VPN) je spolehlivý nástroj, který vám umožní anonymně surfovat po internetu. Provozovatelé webových stránek nejsou při použití takového připojení schopni zjistit vaší IP adresu a detekovat tak, odkud se připojujete. Jenže najít služby, poskytující VPN zdarma a bez limitů, není úplně jednoduché. Pomoci vám může tento článek.

Obsah článku

K čemu je dobrá VPN?

VPN funguje jako ochrana hned v několika směrech. V první řadě vás chrání před poskytovatelem připojení, neboť veškerá komunikace mezi zařízením a VPN serverem probíhá šifrovaně. Pokud se například připojíte na Wi-Fi ve škole, může se její provozovatel dívat, jaké stránky jste navštívili. V případě zabezpečené komunikace to nezjistí.

Z toho plyne další výhoda: pomocí VPN se dají obcházet různá pravidla sítě v podobě filtrování a blokování určitých stránek. Protože provozovatel nemá možnost zjistit, jaké weby přes zabezpečené připojení navštěvujete, nemá ani šanci vám je blokovat. V rukávu má ale jedno eso: může vám zablokovat celé VPN připojení.

Na druhé straně vás virtuální privátní síť chrání před poskytovateli obsahu (tj. provozovateli webů a služeb). Ti jsou schopni relativně snadno zjistit vaší IP adresu a případně z ní odvodit i lokalitu, firmu či školu, ze které se připojujete. Pokud využíváte VPN, tak vaše zařízení odesílá své požadavky serveru, který místo vás komunikuje s cílovým webem nebo službou. Provozovatel pak vidí pouze IP adresu serveru, nikoli vaší.

Touto cestou lze obcházet různá regionální omezení – například pokud obsah není dostupný pro uživatele z Česka, připojíte se k němu přes německý server. Takto lze například stáhnout nové verze firmwaru pro chytré telefony, uvolněné v prvních fázích jen v určitých zemích. Samozřejmě ani zde není virtuální privátní síť vždy stoprocentním řešením – provozovatelé mohou přístup z nich blokovat.

Každopádně i když VPN připojení nemusí vždy vést ke kýženému výsledku, má své nesporné výhody zejména z hlediska zachování anonymity a posílení bezpečnosti.

Jak si vybrat správnou VPN aplikaci?

V Obchodě Play najdete několik desítek aplikací, slibujících přístup do virtuální privátní sítě. Zpravidla ale po jejich instalaci zjistíte, že za jejich fungování budete muset platit často nezanedbatelné částky.

Podívejme se tedy na pět aplikací, které jsme zběžně otestovali. Všechny nabízejí VPN zdarma a bez limitů, každá má nějaké své výhody a nevýhody. V rámci možností jsme všechny otestovali z hlediska přenosových rychlostí – u každé najdete výsledek ve formě obrázku.

Turbo VPN

Ze jedničku v tomto segmentu lze označit Turbo VPN – aplikaci, která nabízí VPN zdarma a bez limitů bez jakýchkoli „ale“. Jako hlavní vlastnosti můžeme jmenovat:

 • Jedna z nejrychlejších sítí VPN. Automaticky se připojí, pokud jsou k dispozici sítě s vyšší rychlostí.
 • Snadné použití – připojení jedním klepnutím.
 • Pro rychlejší připojení jsou k dispozici cloudové proxy servery.
 • Anonymní surfování, které údajně projde každým firewallem.
 • Odblokuje všechny webové stránky s omezeným přístupem.
Turbo VPN - Secure VPN Proxy
Turbo VPN - Secure VPN Proxy

 

Touch VPN

Touch VPN se zaměřuje hlavně na ochranu bezdrátového připojení. Umožňuje aktivovat režim „stealth“, díky němuž bude identifikace zařízení zcela anonymní. Je rychlejší než jiné aplikace a nevyžaduje mnoho místa ani systémových prostředků. Jako hlavní výhody jmenujme:

 • Úplně zadarmo.
 • Neomezená přenosová rychlost.
 • Neomezený objem přenesených dat.
 • Velmi jednoduché použití.
 • K dispozici je dokonce i podpora.
Touch VPN - Fast Hotspot Proxy
Touch VPN - Fast Hotspot Proxy

ExpressVPN

ExpressVPN je aplikace, která byla v Obchodě Play opakovaně vybrána jako „volba editorů“. Je extrémně malá a pomáhá skrývat identitu vašeho smartphonu před celým světem. S tímto nástrojem můžete snadno surfovat po internetu a budete mít přístup k blokovaným webovým stránkám. Jako hlavní výhody lze uvést:

 • Nabízí více než 145 připojení z 90 různých míst.
 • Obsahuje místa jako USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie atd.
 • Není zaznamenávána žádná historie vašich aktivit.
 • K dispozici je podpora, která pomůže s řešením problémů.
 • V tomto případě však musíme upozornit, že se jedná o pouze sedmidenní bezplatnou verzi.
ExpressVPN: VPN Fast & Secure
ExpressVPN: VPN Fast & Secure

SuperVPN

Další jednoduchá aplikace, nabízející VPN zdarma a bez limitů, je SuperVPN. Sází na snadné použití – stačí ji nainstalovat, otevřít a klepnout na tlačítko. Má neomezenou zkušební verzi a pro platící uživatele jsou k dispozici prémiové funkce. Jako zásadní výhody jsou jmenovány:

 • Komplexní ochrana při surfování beze stop.
 • Odblokujte si všechny zakázané weby.
 • Není třeba se registrovat.
 • Neomezená rychlost a šířka pásma.
 • Zajišťuje šifrování internetového provozu.
 • Bezpečné a snadné použití.
 • Na náš vkus však obsahovala poměrně dost vlezlých reklam.
SuperVPN Fast VPN Client
SuperVPN Fast VPN Client

Jak pořídit VPN zdarma a bez limitů?

Jak se ukazuje, v Obchodě Play je docela dost aplikací, nabízejících VPN zdarma a bez limitů. Bohužel se zpravidla budete muset smířit s reklamou, nicméně nabízené výhody jednoznačně převažují.

vpn zdarma android

V případě VPN však musíme upozornit na jeden zásadní faktor, kterým je důvěryhodnost provozovatele služby. Ačkoli vaše data chrání před poskytovatelem internetového připojení bezpečné šifrování, samotný provozovatel VPN je pak dešifruje, aby mohl vyřídit vaše požadavky (tedy například požádat o stránku, kterou chcete načíst v prohlížeči).

V této fázi nejsou tedy vaše data anonymní a provozovatel VPN má k dispozici přesně to, co za normálních okolností váš poskytovatel internetu. Hlavně proto je důležité nenechat se zlákat často pochybnými službami, slibujícími VPN zdarma a bez limitů.

Vychází ze článku tunesbro.com.

Využíváte nějakou VPN zdarma a bez limitů? Podělte se o své zkušenosti!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)