Tohle jsou ty nejhorší hesla roku 2020. Snad je nepoužíváte i vy

nejhorší hesla roku 2020

Konec každého roku sebou přináší seznam těch nejhorších hesel. Přesto, že je bezpečnost v poslední době protlačována a propagována velkými firmami, někteří uživatelé nejsou schopní se poučit. Stále totiž používají až komicky vtipná hesla, které by prolomilo dítě z první třídy za 5 minut. Pojďme se společně podívat na ty nejhorší hesla roku 2020.

Nejhorší hesla roku 2020

Data poskytla společnost NordPass, která tvrdí, že nejoblíbenějšími hesly jsou stále číslice “123456” či prostě “password”. Tato hesla jsou dlouhodobě označována za vůbec ta nejhorší a lidé je stále používají. Kromě nich ale v seznamu nalezneme další stupidity jako třeba “000000” nebo “123123”. Prolomení těchto hesel prý obvykle trvá méně než jednu jedinou sekundu. Používají se však také hesla “qwertyuiop” nebo “asdfghjkl”, což jsou v podstatě sousedící písmena na klávesnici.

nejhorší hesla roku 2020

Nově se zde objevilo heslo “picture1”, které je dle společnosti NordPass nové. Jeho prolomení prý obvykle trvá tři hodiny, což je ale stále velice slabé. Podobně na tom je i heslo “Milion2”, které sice obsahuje alespoň velké písmeno, přesto však bylo prolomeno více než 162 000x. To je jen další důkaz toho, že i když si přidáte velké písmeno a číslo, nemáte vyhráno. Kompletní seznam si můžete přečíst na stránkách NordPass.

Co říkáte na tato hesla?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)