Nearby Share přenosy by měly fungovat na většině Android mobilů

telefony podpora Nearby Share

Letos v lednu jsme poprvé ze strany Googlu slyšeli název Nearby Sharing, což bude delší dobu připravovaná varianta bezdrátového a přímého posílání souborů mezi Android telefony. O něco později jsme mohli také poprvé vidět, jak bude takový přenos vypadat. Různé podoby této funkce už dříve vyvinuli či vyvíjejí někteří výrobci. Řešení od Googlu (nakonec mírně poupraveno na Nearby Share) by mělo být nicméně univerzálně funkční pro mobily s Androidem různých značek. A to již v srpnu. Ačkoli doposud oficiálně nevíme, které konkrétní telefony podpora pro Nearby Share čeká, objevily se spekulativní indicie, které znějí velmi dobře.

Fast Share Nearby Sharing

Jak napovídá betaverze Androidu 11, v novém operačním systému bude přenosová technologie zabudovaná rovnou.  Mělo by ale jít pouze o první vlaštovku. Podpora funkce Nearby Share bude prý nadále dostupná pro všechny telefony s Androidem 6 a novějším. Přítomna by přitom mohla být ve formě aplikace v Obchodě Play, nebo v aktualizacích nadstaveb od výrobců. V kombinaci s podporou i pro Chrome OS a libovolné přístroje s prohlížečem Chrome půjde nakonec o velmi široký seznam zařízení.

Těšíte se na příchod této funkce? Jak přenos řešíte teď?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)