TOPlist

Návod: Zapojte se do testování Xiaomi HyperOS a Androidu 14!

Testování HyperOS
  • Testování HyperOS je dostupné pro první telefony od Xiaomi
  • Kromě nového uživatelského rozhraní se můžete těšit na nejnovější Android 14
  • Přihlašování do testování probíhá skrze aplikaci Xiaomi Community, máme pro vás návod

HyperOS už dorazil do mnoha telefonů od Xiaomi, jmenovitě Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 13T, Xiaomi 12T Pro, Xiaomi 12T nebo POCO F5. Z tabletů se zatím štěstí usmálo pouze na Pad 6, s aktualizací jsem ale velmi spokojený.

V těchto dnech Xiaomi spouští veřejné testování HyperOS pro vybrané mobilní telefony, těšit se mohou majitelé Redmi Note 12 Pro 5G a Redmi Note 12 Pro+ 5G. Testování je dostupné rovněž pro Xiaomi 12 Lite, tam mi ale update dorazil oficiální cestou ještě před schválením zapojení do testování.

Přihlášení do testování HyperOS zabere jen pár minut, zde najdete popsané jednotlivé kroky:

1. stáhněte si aplikaci Xiaomi Community 5.3.30 (v době psaní článku nebyla tato verze v našem regionu dostupná skrze Obchod Play, je nutné ji stáhnout ručně ve formě APK souboru)
2. aplikaci spusťte, přihlaste se svým Xiaomi účtem a vyberte region Global (ať už při prvním spuštění nebo později v nastavení)
3. v záložce Profil klikněte na položku Testujeme, najdete zde vstupní dotazník pro zapojení do testování
4. vývojáři Xiaomi si pro vás připravili několik jednoduchých otázek, správné odpovědi záměrně neuvádíme…
5. po zodpovězení všech otázek se rozběhne proces schvalování zařazení do testování

A Journey through Time | The Evolution of MIUI

A Journey through Time | The Evolution of MIUI

Nyní už jen zbývá počkat na okamžik, až bude vaše žádost o zapojení do testování schválena (u mě se tak stalo během víkendu). Moje Redmi Note 12 Pro+ 5G je úspěšně zaregistrované, samotný update ale ještě nedorazil. V mém okolí ale mám telefon, jehož majitel aktualizaci na HyperOS a Android 14 úspěšně provedl, v době čtení tohoto návodu už pravděpodobně bude aktualizace v mém telefonu dostupná.

Před přihlášením k testování HyperOS doporučuji provést zálohu dat. Aktualizace sice funguje výborně a žádné problémy neočekávám, pořád se ale bavíme o technice, která někdy může žít vlastním životem (ostatně nějaká chyba se může projevit klidně v ostré verzi systému, záloha telefonu jednou za pár měsíců nemusí být od věci). Zjištěné chyby můžete reportovat skrze testovací aplikaci, odkaz na ni najdete úplně na konci článku. Uvidíme, jestli Xiaomi v následujících týdnech rozšíří program testování na další modely…

Zapojíte se do testování HyperOS?

Zdroj: Xiaomi

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)