Navigace Waze vás již brzy upozorní na zapomenutou ratolest

Navigace Waze

Při dnešním shonu a stavu českých pozemních komunikací se jízda automobilem často může proměnit v noční můru a na pohodě nám rozhodně nepřidají ani špatně parkující motoristé u přeplněných nákupních center nebo před naším domem. Nejednou jsme se tak prostřednictvím nejrůznějších zpráv dozvěděli o tom, že roztržití řidiči zapomněli ve voze svou ratolesti nebo domácího mazlíčka. S tímto problémem nám nově dokáže pomoci populární navigace Waze.

Navigace Waze upozorní na zapomenuté dítě v autě

Navigace Waze - zapomenuté dítě

Přestože se to může zdát neuvěřitelné, dle statistik vyplývá, že v tomto roce došlo na nešťastné úmrtí 23 dětí, která jejich rodiče zapomněli zamčená v autě. Právě tato statistika byla jedním z důvodů, proč se vývojáři aplikace rozhodli pro přidání této užitečné funkce.

Navigace Waze - dite v aute 2

Jestliže již dopředu víte, že pro vás bude tato funkce zcela zbytečnou, nemusíte se obávat, neboť jí lze snadno deaktivovat v nastavení aplikace. V současné době se funkce nachází ve fázi betatestu a prozatím nejsou dostupné žádné informace o tom, kdy se aktualizace dočká také “ostrá” verze navigace. Můžeme tak pouze doufat v co nejkratší dobu, během níž bude nutné funkci testovat.

Uvítáte příchod této novinky nebo je pro vás zcela zbytečná?

Zdroj: androidauthority.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)