Nefandíte složitým křižovatkám? Waze vás navede jinudy

waze_40_ico-752×493

Navigace zdarma, k tomu s nejaktuálnějšími dopravními informacemi, varováním před radary a policejními hlídkami? Nejen to je Waze – komunitní navigace, kterou na portálu Svět Androida pravděpodobně nemusíme představovat. Pravidelně informujeme o nejčerstvějších novinkách a obsáhlému světu navigace a její komunitě fandíme. A čeká nás další zajímavá funkce – a potěší zejména uživatele, kteří v křižovatkách tak trochu zmatkují.

Waze pomůže nejistým řidičům, a to s křižovatkami

Ačkoli umí Waze v USA varovat před nebezpečnými křižovatkami s velkou četností dopravních nehod, tato funkce je čerstvou novinkou. Zatím je testována v americkém Los Angeles a pomůže zejména nejistým řidičům, kteří si na stres křižovatek rušného města příliš nepotrpí a zároveň jim nutně nejde o čas. Pilotní program vyhodnotí po zapnutí v menu nepříjemné křižovatky, které vedou vaší zadanou trasou. Jedná se zejména o neoznačené křižovatky nebo zatáčení doleva v rušných částech města.

waze

Při zapnutém detekování vás Waze raději navede jinudy, po méně riskantních a nejistých trasách – nepřehledným křižovatkám se tak vyhnete, čas jízdy se však může chtě nechtě prodloužit. Další města budou následovat a pravděpodobně se dočkáme i komunitního celosvětového označování málo přehledných křižovatek.

Využili byste možnost vyhnutí se křižovatce i za cenu delší jízdy?

Waze - GPS, Maps, Traffic Alerts & Live Navigation
Waze - GPS, Maps, Traffic Alerts & Live Navigation

Zdroj: androidpolice.com

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)