Nákupní lístek, nebo chytrá aplikace? (Hlasovačka)

Nákupní-lístek,-nebo-chytrá

Když do lidských životů začaly vstupovat počítače, byla jednou z často zmiňovaných výhod postupná eliminace papírových dokumentů. Nejodvážnější vize dokonce mluvily o „bezpapírových kancelářích“. Jak vypadá realita dnešních dní asi dostatečně přesně pozorujete kolem sebe. Do hry vstoupily tiskárny a s nimi také miliony potištěných papírů. My se dnes zaměříme na jeden konkrétní segment, kde má přeci jen elektronika šanci uspět. Jde o nákupní lístek, který v případě nahrazení aplikací v chytrém telefonu přináší celou řadu výhod.

Jaké aplikace použít pro nákupní lístek?

Google Keep je osvědčený nákupní lístek Google Keep je osvědčený nákupní lístek

Patrně nejtradičnějším řešením je v tomto směru aplikace Google Keep, jejíž velkou výhodou je skutečnost, že ji můžete používat zcela zdarma, navíc neobsahuje reklamy. Podrobně jsme se tomuto nasazení věnovali ve článku Google Keep: 5 tipů na funkce, které možná nepoužíváte či neznáte. V něm, mimo jiné, popisujeme také zajímavou funkci upozornění, vztažené k místu (například k obchodu).

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists
Také Listonic se při nákupech neztratí Také Listonic se při nákupech neztratí

Samozřejmě existují také alternativy. Nedávno jsme například recenzovali propracovanou aplikaci Listonic, která se na nákupní seznamy vysloveně specializuje. K jejím kladům patří dobře fungující synchronizace, učenlivost aplikace, moderní rozhraní a možnost použití nejen pro nákupní lístky. Za zmínku stojí také třídění do kategorií, zadávání vlastních položek a jednoduché ovládání.

Grocery Shopping List Listonic
Grocery Shopping List Listonic
Bring! Grocery Shopping List Bring! Grocery Shopping List

V minulosti jsme se věnovali také programu Bring! Grocery Shopping List, který taktéž nabízí sdílení nákupních seznamů. Kromě toho láká na hezký grafický design, rychlé a jednoduché zapisování a oznámení o probíhajícím nákupu.

Bring! Grocery Shopping List
Bring! Grocery Shopping List

Jaké výhody má chytrá aplikace?

Pojďme si shrnout hlavní výhody chytré aplikace, která supluje nákupní lístek:

  • Permanentní přehled o tom, co již máte nakoupené, a co ještě potřebujete koupit.
  • Možnost ukládání do cloudu – data jsou tedy nezávislá na zařízení a můžete je používat bez ohledu na to, zda v ruce držíte telefon, nebo tablet.
  • Synchronizace s cloudem znamená, že tato data lze prohlížet na více zařízeních současně. To oceníte typicky při rodinných či skupinových nákupech, kdy každý člen zajišťuje část zboží.
  • Online „odškrtávání“ souvisí se dvěma výše uvedenými body. Pokud tedy například manželka koupí mléko, a „odškrtne“ ho v seznamu, manžel může v reálném čase vidět, že tuto položku již není nutné kupovat.
  • Upomínky/připomínky – například u poznámek v Google Keep lze poměrně snadno nastavit upomínku. Ta může být aktivována v určený čas, nebo s ohledem na místo. Není tedy problém, aby vám nákupní lístek „vyskočil“ přesně v momentě, kdy projíždíte kolem vašeho oblíbeného obchodu.
  • Možnost sdílení nákupních seznamů s dalšími uživateli (většinou i s těmi, jež nepoužívají konkrétní aplikaci).
  • Často bývá k dispozici také webová verze, takže si nákupní lístek můžete sepsat s plným komfortem stolního počítače.
  • Mobil, na rozdíl od nákupního lístku, většinou nezapomenete doma.

Nákupní lístek, nebo chytrá aplikace?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní: používáte více tradiční (papírový) nákupní lístek, nebo aplikaci v chytrém telefonu?
[gravityform id=“183″ title=“false“ description=“false“ ajax=“true“]
V komentářích pod článkem se můžete rozepsat o tom, jakou aplikaci pro nákupy používáte a co považujete za její největší výhody. Pokud patříte „ke druhé straně“, rozepište se o tom, jaké výhody dle vás přináší papír proti telefonu.

Výsledky ve středu 28. února: Nákupní lístek, nebo chytrá aplikace Výsledky ve středu 28. února: Nákupní lístek, nebo chytrá aplikace

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, kolik spotřebujete mobilních dat za jeden měsíc. Nutno konstatovat, že výsledky byly tentokrát velice vyrovnané! Z 231 hlasujících jich celá čtvrtina uvedla, že za jeden měsíc spotřebují více než 5 GB dat. Po 23 procentech pak dostaly možnosti 1,01 až 2 GB a 2,01 až 5 GB. S nulou se musí spokojit už jen šest procent respondentů.

Kolik měsíčně spotřebujete mobilních dat? Kolik měsíčně spotřebujete mobilních dat?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)