Najít ztracený iPhone s iOS 15 bude mnohem jednodušší. Ocenili byste tuto novinku i na Androidu?

ztracený iPhone s iOS 15 Apple ztracený telefon find my device

Operační systém iOS 15 společnosti Apple sice patří ke konkurenci Androidu, i přes to jsme vás však také my informovali o novinkách, které přináší. Některé totiž souvisí i s Androidem. Nicméně o jedné nové funkci jsme vám ještě neřekli, ta se týká nalezení ztraceného zařízení. Tuto funkci může Android prozatím jen závidět.

Najít ztracený iPhone s iOS 15 bude mnohem jednodušší

V dnešní době najít ztracený telefon není v podstatě žádný problém a to díky funkci Najít mé zařízení. Jenže co když je smartphone vypnutý nebo ještě hůř, co když na něm někdo provedl factory reset, tedy uvedl jej do továrního nastavení.

Google Find My Device
Google Find My Device

V takovém případě máme smůlu. Pokud je ztracený telefon s Androidem vypnutý, můžeme zobrazit jeho poslední polohu, případně si nechat poslat upozornění, když se znovu zapne. Jestliže je však zařízení uvedeno do továrního nastavení, nezmůžeme nic.

ztracený iPhone s iOS 15 Apple ztracený telefon novinky

Inženýři v Applu však tento problém vyřešili. Všechny iPhony, které dostanou iOS 15 totiž bude možné dohledat i pokud je někdo vypne či smaže. Jak je to možné? V nové verzi operačního systému totiž pokud iPhone uživatel vypne, nevypne jej úplně. Telefon zůstane v tzv. režimu nízké spotřeby.

Má to však jeden háček. iPhone v tomto módu využívá k určení polohy ostatní iOS zařízení v okolí prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy, takže pokud v okolí žádné není…. V potaz musíme také brát, že ani v režimu nízké spotřeby nevydrží věčně, avšak několik hodin ano. Tuto novinku lze v nastavení vypnout.

I přes určité omezení se jedná o rozhodně vítanou a zajímavou novinku, najít ztracený iPhone s iOS 15 bude rozhodně jednodušší. Vzniká nám ovšem jedna zásadní otázka – Co na to vývojáři Androidu? Objevíme podobnou vychytávku i v našich telefonech?

Ocenili byste stejnou funkci ve svém telefonu?

Zdroj: 9to5Mac

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)