Menu

Jak vypadá nová nadstavba EMUI 9? První informace a stažení betaverze

Na veletrhu IFA se představila nová nadstavba EMUI pro telefony značek Huawei a Honor. Založena je na novém Androidu 9 Pie a pro první telefony už je k dispozici beta verze. Jenže je tu malý háček. Je značně omezena.

Co je nové v nadstavbě EMUI 9?

Hlavní novinkou aktualizace nadstavby EMUI 9 je to, že přináší vylepšení v uživatelském rozhraní. Huawei uznal, že je v některých případech zbytečné složité a zjednoduší ho. V nastavení se redukuje počet položek z čísla 940 na 843. Dostane se také na nový navigační systém, který se ale odlišuje od řešení, které přinesl Google v poslední verzi Androidu.

V betaverzi tento nový systém navigace ještě není přístupný. Dále například Huawei zveřejnil vlastní službu Digital Wellbeing, která se rovněž liší od řešení společnosti Google. Dále se optimalizoval systém pro lepší použití s poměrem stran 18:9 a 19:9 a přináší se i GPU Turbo 2.0.

Samozřejmě jelikož je nadstavba založena na Androidu 9 Pie, nechybí ani poslední novinky od Googlu. Výše můžete vidět screenshoty, jak nová verze vypadá. Všimnout si můžete poměrně velkého množství bílého místa. Na vybrané telefony Huawei a Honor už je aktualizace dostupná v betaverzi. Je tu ale poměrně velké omezení. V každé zemi je určeno pro testování pouze 100 míst.

Jak stáhnout betaverzi EMUI 9 na Honor a Huawei telefonech?

Nejprve musíte mít jeden z podporovaných telefonů, jejich seznam naleznete níže.

 

Pokud vlastníte jeden z těchto telefonů, navštivte stránku Friently User Test (FUT), stáhněte si betaverzi aplikace. Přihlaste se do ní svým účtem, v aplikace vyberte “Personal” a klepněte na “Join Project”. V nabídce si najděte EMUI 9 Beta program a přihlaste se do něj. Podle posledních informací je k dispozici pouze 100 slotů pro každou zemi. Takže si musíte hodně pospíšit.

Jak se vám líbí novinky a design v EMUI 9?

Zdroj: xda-developers.com

 

Komentáře

Cpt.Dom99

Cpt.Dom99 4

3.9.2018 13:10

Tak bohužel na mé P20 Pro žádný projekt nevyskočil, zkusím to ještě dýl… Nebo jestli už bylo u nás všech 100 testerů vybráno? Kdo ví…

Coyd

coyd 43

3.9.2018 13:32

@Cpt.Dom99: “zkusím to ještě dýl” tohle slovní spojení je horší jak tyfus a žlutá zimnice dokupy :X Vím, že se to používá někde kolem Prahy a na západ, ale ve zbytku ČR si klepem na čelo :D

Cpt.Dom99

Cpt.Dom99 4

3.9.2018 20:02

@coyd: Tak já se omlouvám za svoji vyjadřovací neschopnost :D

Terzdek

terzdek93 1

25.9.2018 12:17

to coyd: Tomu říkám trefa do černého, aneb podle zákona: Každý diskutující má právo něco napsat!

RSS (komentáře k článku)