Jak vypadá nová nadstavba EMUI 9? První informace a stažení betaverze

emui 9 android 9 pie aktualizace honor huawei

Na veletrhu IFA se představila nová nadstavba EMUI pro telefony značek Huawei a Honor. Založena je na novém Androidu 9 Pie a pro první telefony už je k dispozici beta verze. Jenže je tu malý háček. Je značně omezena.

Co je nové v nadstavbě EMUI 9?

Hlavní novinkou aktualizace nadstavby EMUI 9 je to, že přináší vylepšení v uživatelském rozhraní. Huawei uznal, že je v některých případech zbytečné složité a zjednoduší ho. V nastavení se redukuje počet položek z čísla 940 na 843. Dostane se také na nový navigační systém, který se ale odlišuje od řešení, které přinesl Google v poslední verzi Androidu.

V betaverzi tento nový systém navigace ještě není přístupný. Dále například Huawei zveřejnil vlastní službu Digital Wellbeing, která se rovněž liší od řešení společnosti Google. Dále se optimalizoval systém pro lepší použití s poměrem stran 18:9 a 19:9 a přináší se i GPU Turbo 2.0.

Samozřejmě jelikož je nadstavba založena na Androidu 9 Pie, nechybí ani poslední novinky od Googlu. Výše můžete vidět screenshoty, jak nová verze vypadá. Všimnout si můžete poměrně velkého množství bílého místa. Na vybrané telefony Huawei a Honor už je aktualizace dostupná v betaverzi. Je tu ale poměrně velké omezení. V každé zemi je určeno pro testování pouze 100 míst.

Jak stáhnout betaverzi EMUI 9 na Honor a Huawei telefonech?

Nejprve musíte mít jeden z podporovaných telefonů, jejich seznam naleznete níže.

 

Pokud vlastníte jeden z těchto telefonů, navštivte stránku Friently User Test (FUT), stáhněte si betaverzi aplikace. Přihlaste se do ní svým účtem, v aplikace vyberte “Personal” a klepněte na “Join Project”. V nabídce si najděte EMUI 9 Beta program a přihlaste se do něj. Podle posledních informací je k dispozici pouze 100 slotů pro každou zemi. Takže si musíte hodně pospíšit.

Jak se vám líbí novinky a design v EMUI 9?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)