Mozilla vydala vlastní VPN aplikaci Firefox Private Network

firefox vpn

Společnost Mozilla, která stojí za velmi oblíbeným webovým prohlížečem Firefox vyvíjela delší dobu VPN aplikaci Firefox Private Network. Na rozdíl od VPN v prohlížečích, které nabízí například Opera jde však společnost jiným směrem. Půjde o placenou službu. Jaký je rozdíl, když je VPN zdarma a když je placené? Jednoduše se nevyužívají uživatelská data.

Private Network VPN, jak je aplikace pojmenovaná se zatím nachází v uzavřené beta verzi, ale již brzy bude dostupná všem. Služba využívá technologii Mullvad VPN a namísto protokolů, jako například OpenVPN či IPsec využívá Private Netowrk novější standard WireGuard. Ten nabízí vyšší rychlost a vylepšené šifrování.

firefox private network

Většina VPN aplikací standard WireGuard nepodporuje, takže to bude bezesporu hlavním lákadlem. Firefox Private Network se může pochlubit servery, které se nacházejí ve více než třiceti různých zemích. Vyjde na 4,99 dolarů na měsíc. V České republice budeme za aplikaci platit s nejvyšší pravděpodobností 119 korun.

Mozilla VPN
Mozilla VPN

Jak se vám líbí Firefox Private Network?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)