Chystaný prohlížeč Mozilla Firefox Fenix má za cíl změnit prohlížení webu

mozilla firefox fenix

Mozilla pracuje na novém webovém prohlížeči s názvem Firefox Fenix. A to je jeden z hlavních důvodů, proč byl vývoj hlavního prohlížeče pro Android zpomalený. Pravděpodobné je i to, že Fenix v budoucnosti Firefox nahradí. Nyní se objevily první informace k tomu, co Fenix bude umět a jak bude vypadat.

Prohlížeč Mozilla Firefox Fenix má nový systém pro řazení karet a záložek

Novinka využívá technologie jako GeckoView a Android Components. Chystá se nové rozhraní, kdy se přesunula adresní řádka a nabídka do spodní části obrazovky.

Hlavním rozdílem mezi Firefox Fenix a klasickým Firefox prohlížečem nebo třeba i Google Chrome je v tom, jak funguje s kartami a záložkami stránek. Karty stránek se vloží do relace. To se děje automaticky, jakmile vypnete prohlížeč a nevrátíte se do něj po chvíli. V relacích se seskupují stránky, ke kterým se můžete později rychle vrátit, uložit je anebo smazat z historie.

Na domovské obrazovce se objevují poslední relace a vyhledávací lišta třeba s přístupem ke Google vyhledávání. Plánuje se rovněž možnost sdílení těchto relací. Přesné datum, kdy se Mozilla Firefox Fenix objeví na Google Play, není v tuto chvíli známé.

Těšíte se na nový prohlížeč od Firefoxu?

Zdroj: ghacks.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)