Reinkarnovaná Motorola RAZR s ohebným displejem by měla dorazit ještě letos

Motorola RAZR

Smartphony s ohebným displejem jsou bezesporu velké téma letošního roku. Zatím se však nedá tvrdit, že by s nimi měli výrobci zrovna štěstí. Samsung Galaxy Fold provázely velké kvalitativní problémy, kvůli kterým musel být jeho prodej značně pozdržen a Huawei Mate X se ještě do prodeje ani nedostal. Svůj vlastní pokus o smartphone s ohebným displejem připravuje pod křídly čínského Lenova i Motorola a nepůjde o nic menšího než reinkarnaci slavného “véčka” Motorola RAZR.

Přivede Motorola RAZR “véčka” zpět k životu?

O příchodu smartphonu Motorola RAZR s ohebným displejem a véčkovou konstrukcí se mluví již přes rok. Lenovo dokonce před několika měsíci pořádalo za zavřenými dveřmi prezentaci chystané novinky. Při ré si mimochodem uřízlo kus ostudy, když vyplulo na povrch, že pro účely prezentace nepoužilo vlastní materiály ale fanouškovský koncept. Následně přišly informace, dle kterých měla být novinka vypuštěna již během letošního léta. Stejně jako Samsung Galaxy Fold či Huawei Mate X si však i Motorola RAZR údajně vyžádala delší vývoj a tak by na trh měla dorazit až před Vánocemi. Dle těchto zpráv by se cena novinky na evropském trhu měla pohybovat okolo 1500 €, nebo-li přibližně 39 000 Kč.

motorola razr koncept

To sice rozhodně není nijak lidová cena, na druhou stranu v porovnání se zmíněným Galaxy Fold, Mate X či novým Xiaomi Mi Mix Alpha je to částka přibližně poloviční. Nižší cena se však měla projevit také na výbavě RAZRu. Ohebný, 6,2″ displej by měl disponovat rozlišením 2142 x 876 px. Výkon telefonu má zajistit chipset střední třídy Qualcomm Snapdragon 710 a o baterie nabídne kapacitu 2 730 mAh. Nezapomnělo se ani na čtečku otisků prstů, dočkat bychom se tak měli klasické čtečky ve spodní části zad přístroje.

Který koncept smartphonu s ohebným displejem se vám líbí nejvíce?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)