TOPlist

Chystá se Motorola Moto X50 Ultra. Umělá inteligence a inspirace z Formule 1?

Motorola Edge 40 Pro
  • Už brzy by se mohla představit nová vlajkovka od Motoroly
  • Moto X50 Ultra přinese funkce poháněné umělou inteligencí
  • Dorazí s prémiovým koženým designem a možná inspirací z Formule 1

Motorola patrně již brzy vydá novou vlajkovou loď, a že už je načase. Poslední telefon pro náročné totiž pod křídly této společnosti debutoval v dubnu loňského roku a posléze jsme, skládačky nepočítaje, dostávali jen modely střední a nižší třídy. Na čínském trhu se soudě podle čerstvé ukázky už zanedlouho předvede Moto X50 Ultra, která by se k nám po zkušenostech s předchozích let teoreticky mohla dostat jako Edge 50 Pro nebo Edge 50 Ultra.

Teaser výrobce zveřejnil na mikroblogovací platformě Weibo, a přestože má jen něco přes dvacet sekund, stihnul prozradit hned několik zajímavých detailů. V prvé řadě se potvrzuje dlouho omílaný plán Motoroly/Lenova nasadit umělou inteligenci do běžných produktů, tudíž je Moto X50 Ultra označována jako AI telefon. V podstatě celá upoutávka se nese v duchu Formule 1, ale nevíme přesně proč. Třeba se chystaná vlajkovka touto prestižní soutěží nějak inspiruje a třeba vyjde ve speciální závodnické edici? Kdoví.

Moto X50 Ultra AI Phone Coming

Moto X50 Ultra AI Phone Coming

Co se designu týče, ukázka prozradila, že Motorola Moto X50 Ultra minimálně v jedné variantě obdrží černá kožená záda, která jí dodají prémiový nádech. Kamery pak budou standardně umístěny v levém horním rohu, žádný masivní vycentrovaný fotomodul kruhového tvaru tedy nečekejte.

Specifikace zatím oficiálně potvrzeny nemáme, ale podle portálu Sparrowsnews se v minulosti spekulovalo o tom, že Edge 50 Pro, tedy údajná globální verze Moto X50 Ultra, obdrží 4 500mAh baterii s podporou pořádně rychlého 125W dobíjení kabelem. Potěší i 50W bezdrátovým nabíjením. Samotná kapacita navozuje dojem, že telefon bude menších rozměrů a pravděpodobně tedy nepůjde o monstrum se 6,8palcovým displejem.

Kdy přesně se Motorola Moto X50 Ultra představí, zatím není jasné. Na další detaily si ale ještě nejspíš budeme muset chvíli počkat.

Myslíte, že bude Motorola se svou AI schopna konkurovat Samsungu?

Zdroje: Weibo, Sparrowsnews

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)