Levná Motorola Moto G52 míří do Evropy. Zaujme rychlým AMOLED displejem i 50Mpx foťákem

moto g52

Společnost Lenovo před malou chvílí v Evropě představila nový telefon Motorola Moto G52. Telefony z této řady jsou zejména v zahraničí poměrně populární. Nabízí totiž zajímavý poměr mezi cenou a výkonem a v neposlední řadě také čisté rozhraní MyUX. Pojďme se tedy na tento kousek podívat podrobněji.

Motorola Moto G52 míří do Evropy

Přední stranu mobilu Motorola Moto G52 pokrývá 6,6palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 90Hz obnovovací frekvencí. I přes použitý typ panelu se čtečka otisků prstů nachází na pravém boku v power tlačítku. Uprostřed se nachází průstřel se 16Mpx selfie kamerkou, na zadní straně pak nalezneme modul tří snímačů v čele s hlavním 50Mpx fotoaparátem. Dopomáhá mu 8Mpx ultraširoký snímač a 2Mpx makro kamerka.

Pod kapotou nám tiká čipset Qualcomm Snapdragon 680 v kombinaci se 4 GB RAM a 128GB úložištěm, které je však možné rozšířit pomocí microSD karty. Zmínit musíme také stereo reproduktory, audio jack nebo IP52 certifikaci. Systémem je pak Android 12 s již zmíněnou nadstavbou MyUX, která zaujme především milovníky čistějších verzí Androidu. Telefon bude k dostání v šedé, modré a bílé verzi a to za cenu 250 EUR, tedy přibližně 6 100 Kč.

Jaký máte názor na telefony Motorola?

Zdroj: motorola.com, GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)