Motorola představila letošní novinky. Máme se na co těšit?

moto-x-2

Dnešek se pro mobilní nadšence vyvíjí opravdu zajímavě, nejen, že došlo k představení dlouho očekávané druhé generace “zabijáka vlajkových lodí” OnePlus 2, ke slovu se přihlásila také americká firma v čínském područí – Motorola. Ta dnes vedle předčasně uniklé a tím pádem již známé Moto G představila také svůj nový vlajkový model Moto X Style doprovázený překvapivým odhalením jeho dostupnější varianty Moto X Play.

Moto X Style

Moto X style 1

Jako první se světu představil nový nejlépe vybavený telefon výrobce – Motorola Moto X Style.  Jak již název sám napovídá, jedná se o stylový a prémiový telefon, který nabídne kovový rám a stejně jako v případě dalších dvou novinek si jeho vzhled můžete individualizovat prostřednictvím služby Moto Maker. Telefon si zákazníci budou moci objednat ve variantě s klasickými plastovými, ale také dřevěnými, koženými, nebo gumovými zády.

Moto X Style nabídne 5,7″ displej s Quad HD rozlišením, CEO Motoroly bohužel neprozradil jakou technologii displej využívá. Pochlubil se však tím, že displej zabírá 76 % plochy čelní strany a nezapomnělo se ani na srovnání s konkurencí v podobě iPhone 6 Plus a Samsungu Galaxy S6 Edge. Výkon telefonu dodává 64bit šesti jádro Qualcomm Snapdragon 808 se dvěma jádry Cortex-A57 a čtveřicí jader Cortex-A53. Přítomna je operační paměť RAM o velikosti 3 GB a telefon se bude prodávat ve třech variantách s 16 / 32 / 64 GB interním úložištěm, přítomen je ovšem také slot pro microSD paměťovou kartu do velikosti až 128 GB. Hlavní fotoaparát nabídne snímač s rozlišením 21 MPx a světelností objektivu f/2.0, přítomny jsou i dvoubarevné přisvětlovací LED diody. Více informací o fotoaparátu nám Motorola neprozradila, ale vzhledem k tvrzení, že se řadí mezi 3 nejlepší mobilní fotoaparáty na světě si v této oblasti výrobce nepochybně věří. Přední fotoaparát nabídne rozlišení 5 MPx a přisvícení prostřednictvím LED diody. Baterie má v případě Moto X Style kapacitu 3000 mAh, přičemž má telefon udržet v provozu po 30 hodin “různorodého použití”. Výrobce se také pyšní technologii rychlého dobíjení nazvanou TurboPower, která by měla být o 50 % rychlejší než rychlé dobíjení v případě Samsungu Galaxy S6 a za 15 minut by měla telefon dobít z nuly na 34% kapacity jeho baterie.

Moto X Play

moto x play

Největším překvapením celé události bylo představení druhého telefonu Moto X. Motorola Moto X Play tentokrát reprezentuje levnější variantu Moto X Style avšak její výbava je i přesto zajímavá. Telefon je zaměřen především na fotografování, výdrž baterie a příznivou cenu, což jsou podle Motoroly věci, které současné uživatele chytrých telefonů trápí nejvíce. Motorola Moto X Play tak nabídne stejný 21MPx fotoaparát jako dražší Moto X Style, navíc v sobě však ukrývá větší baterii. Ta má v tomto případě kapacitu 3630 mAh a měla by poskytnout 2 denní výdrž. Ani zde nechybí podpora TurboPower a uživatel by měl za 15 minut nabíjení získat energii na provoz telefonu po dobu 8 hodin.

Co se hardwarové výbavy týče, použitý displej má úhlopříčku 5,5″ a fullHD rozlišení. O výkon se stará 64bit osmijádro Qualcomm Snapdragon 615 s jádry Cortex-A53 a grafickým čipem Adreno 405. Operační paměť nabídne kapacitu 2 GB a interní úložiště bude disponovat 16 nebo 32 GB, i zde je přítomna podpora microSD karet do velikosti až 128 GB.

Moto X Play: True love isn’t so hard to find.

Moto X Play: True love isn't so hard to find.

Moto G

Moto G 1

Nakonec přišla řada i na nejdostupnější z trojice představených novinek. V případě telefonu Moto G však Motorola spíše potvrzovala již známé informace. Spolehnout se tak můžeme na přítomnost 5″ HD displeje, 64bit chipsetu Qualcomm Snapdragon 410 a dvou variant. Levnější Moto G nabídne 1 GB RAM a 8GB úložiště, zatímco vybavenější varianta obsahuje 2 GB RAM a 16GB úložiště. V obou případech je přítomen slot na microSD karty do velikosti až 32 GB. Baterie Moto G nabídne kapacitu 2470 mAh, s rychlým dobíjením však nepočítejte. Zajímavá informace padla o hlavním 13MPx fotoaparátu se světelností objektivu f/2.0, ten má totiž využívat stejný čip jako Nexus 6.

Moto G specs

Software

Všechny představené novinky poběží na prakticky čistém Androidu 5.1.1 Lollipop. Motorola do něj přitom zakomponovala jen několik vylepšení. Jako příklad si můžeme zmínit prezentovanou Moto Assist. Tuto službu můžete naučit různé chování podle toho, kde se zrovna nacházíte. Můžete si tak navolit například, že pokud jste doma, nebude vás telefon rušit vyzváněním. Toto by však nebyla nijak neobvyklá funkce, Moto Assist vám však pomůže i v situacích, kdy nemůžete telefon vzít do rukou a například odepsat na zprávu. Telefon vám příchozí zprávu oznámí a případně i přečte, vy mu pak můžete nadiktovat odpověď bez toho, aniž byste se jej za celou dobu jedinkrát dotkli.

Pokud by však některý ze zákazníků Moto X Style neměl o tyto služby zájem, může si telefon pořídit i v takzvané “Pure Edition” kde nalezne naprosto čistý Android 5.1.1 Lollipop, tato edice však bude k dispozici pouze v USA.

Ceny a dostupnost

Motorola Moto X Style se má začít prodávat v září, cena zatím nebyla oznámena, na tiskovce padlo pouze, že bude o 200 – 300 $ nižší než u současných vlajkových lodí. Moto X Style Pure Edition má však v Americe stát 399 $ (cca 9 800 Kč), lze tedy předpokládat, že cena běžné verze bude přinejmenším podobná. Moto X Play má pro změnu stát o 300 až 400 $ méně než současná špička, budeme-li vycházet z předpokladu, že Moto X Style bude stát 399 $, lze v případě Moto X Play očekávat cenu pro US trh o 100 dolarů nižší, čili kolo 299 $ (cca 7300 Kč), v tomto případě má být telefon v prodeji ještě v průběhu srpna. Moto G, nejdostupnější z trojice novinek, se začne prodávat počínaje dneškem a to v Sao Paulu, kde se celé představení odehrávalo, cena základní varianty s 1 GB RAM a 8 GB interním úložištěm byla stanovena na 179 $ (cca 4400 Kč), cenu mnohem zajímavější varianty se 2 GB RAM a 16GB úložištěm zatím neznáme.

Moto X style Moto X Play Moto G

Otazník visí nad dostupností těchto tří novinek u nás. Moto X Play by měla být dostupná na celkem 55 světových trzích, zatímco Moto G se dostane rovnou do 60 zemí. U Moto X style nebyla mezinárodní dostupnost zmíněna, na informace o ní si tak budeme muset ještě počkat.

Jak se vám novinky od Motoroly líbí? Která vás zaujala nejvíce?

 

Zdroj: TK.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)