Nový telefon Moto G Stylus představen: Levnější alternativa k Samsung Galaxy Note

telefon moto g stylus predstaven

Už v roce 2020 jsme poprvé mohli vidět levnější Moto telefon se stylusem. V novém roce byl představen telefon Moto G Stylus (2021), který nabízí několik novinek. Na stejné akci také společnost představila dva levnější modely Moto G Power (2021) a Moto G Play (2021). Hlavní pozornost se však upírala na telefon se stylusem, protože se může jednat o ideální alternativu pro ty, kteří chtějí stylus, ale zároveň nechtějí utrácet velké peníze za Samsung Galaxy Note.

Moto G Stylus představen v aktualizované verzi pro rok 2021

Kromě stylusu má nový Moto telefon ještě jednu společnou věc s řadou Galaxy Note. A to je velikost. Rozhodně se nejedná o malý telefon, má totiž displej o velikosti 6,8 palců, čímž se stal tím největším Moto G telefonem vůbec. Jedná se o IPS panel s FullHD+ rozlišením. Stylus se schovává přímo do těla telefonu. Podobně jako u Samsungu, i zde můžeme vidět několik úprav softwaru, jako je třeba možnost rychlé poznámky v aplikacích. V telefonu se nachází i speciální aplikace s názvem Moto Note, která je určena pro poznámky.

moto g stylus aplikace

Výkon Moto G Stylus má na starost čipset Snapdragon 678, který doplňuje 4GB RAM paměť a 128GB úložiště, které se dá rozšířit pomocí microSD karet. Baterie má kapacitu 4000 mAh a bohužel nedošlo na rychlé nabíjení, majitelé se musí spokojit pouze s 10W nabíjením. Na zadní straně nalezneme 48MPx fotoaparát, 2MPx makro kameru a 2MPx senzor hloubky ostrosti. Selfie kamera má 16 Mpx.

Potěší to, že zůstává 3,5mm audio konektor a jak je u Moto telefonů zvykem, nechybí ochrana proti stříkající vodě. Telefon však nesplňuje žádnou IP certifikaci. Čtečka otisků prstů se oproti minulému modelu přesunula ze zadní strany do rámu na boku. Cena je 300 dolarů, v přepočtu s DPH tak cca 7 800 Kč.

Je podle vás stylus u telefonů přežitkem, nebo se jedná o užitečnou věc?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)