Nedokážete se dobrovolně učit anglický jazyk? Zkuste českou aplikaci Mooveez

Mooveez

S příchodem chytrých telefonů se postupně začaly rozšiřovat možnosti učení cizích jazyků. Mezi ty nejzajímavější aplikace patří určitě Mooveez, který se vás bude snažit naučit angličtinu pomocí filmů.

Mooveez přináší oblíbené filmy s velkým „bonusem“

Tím bonusem samozřejmě myslíme výuku angličtiny. Znalost anglického jazyka se v dnešní době velice hodí, a to nejen v práci nebo škole. Učení ale nemusí každému vyhovovat, obzvlášť když ho nikdo nenutí. Zde přichází na scénu česká aplikace Mooveez, která využívá k výuce oblíbené filmy a dokumenty.

screens _ Mooveez

Mooveez se zaměřuje hlavně na angličtinu, nicméně pracuje se i na španělštině, kde se využijí španělské filmy. Hodně se také rozhoduje o francouzštině, záležet bude na poptávce uživatelů.

Začínáme

Po spuštění je nejlepší způsob jak proniknout do Mooveez, pustit si informační video, kde se vše vysvětlí. Pro začátek je dostupná demoverze filmu Forrest Gump, kde je k dispozici jedna lekce a 7 cvičení. Již podle ní můžete poznat, jestli se vám bude dobře pracovat s touto aplikací.

Poté je potřeba si koupit film nebo dokument pro výuku angličtiny. K dispozici je výběr zhruba dvaceti filmů a stejného množství dokumentů. A to včetně klasik jako Forrest Gump, Pulp Fiction, The Wolf of Wall Street nebo The Godfather. Filmy jsou rozděleny také podle obtížnosti. Někoho může překvapit cena jednotlivých filmů a seriálů. Za film zaplatíte 459 až 489 Kč, u dokumentů se pak cena pohybuje kolem několika desítek korun, vzhledem k tomu, že jsou obsahově mnohem menší.

To určitě není málo, nicméně když srovnáme cenu těchto výukových filmů s klasickou cenou například na Google Play, tak je rozdíl zhruba 150 Kč. Což už je ve výsledku mnohem lepší, když si vezmeme to, že samotný film vás zabaví na zhruba dvě hodiny. Zde dostanete kromě filmu také další desítky hodin obsahu navíc, jako kompletní originální scénář, kvalitní překlad, kulturní a jazykové vysvětlivky a gramatická cvičení.

Jak probíhá výuka?

Mooveez spoléhá na to, že existuje mnoho lidí, kteří se naučili cizí jazyky díky sledováním videí. Posouvají to ale na novou úroveň, funguje na principu poslech – porozumění – opakovaný poslech – aktivní procvičování. Nejlépe to tedy funguje tak, že si pustíte krátkou část filmu, kde se zaměříte pouze na poslech, následně si scénu pustíte se scénářem, abyste jí porozuměli. Věty, se kterými máte problém, si můžete přidat jednoduchým kliknutím do vlastních kartiček. V nich si pak můžete lehce procvičit překlad a výslovnost. Na konec se pak můžete pustit do gramatických cvičení, která budou vždy vycházet z dané scény, na kterou jste se dívali. Film o délce 173 minut nabízí celkem 16 lekcí, ve kterých se dá najít 63 cvičení.

Když se pak podíváme blíže na samotné používání aplikace, tak jsme nenarazili na nějaký problém. Ovládání je pohodlné a rychlé. Filmy v SD kvalitě dostačují, kdyby se používaly HD filmy, tak by se zvýšila cena i výsledná velikost materiálu, která se momentálně pohybuje mezi 1,5 – 3 GB.

Dokážete se podle ní naučit?

Mooveez se zaměřuje na trochu něco jiného, než můžete být zvyklí třeba ze školy, kde se probírá gramatika postupně. Zde se spíše zaměřují na obecné použití angličtiny v životě a rozšiřování slovní zásoby, vzhledem k tomu, že se nejedná o filmy určené pro výuku, tak neobsahují všechna gramatická pravidla. Pokud úplně začínáte s anglickým jazykem, nejedná se o úplně ideální aplikaci, z počátku byste hodně tápali a mnoho věcí by vám nebylo jasných. Pokud už ale máte základy, tak se jedná o velmi kvalitní aplikaci, obzvlášť pokud se sami nedokážete donutit k učení. Ve spojení s oblíbeným filmem se pro vás učení angličtiny může stát zábavou.

MOOVEEZ: Learn Languages
MOOVEEZ: Learn Languages

Učíte se dobrovolně cizí jazyky, nebo se nedokážete donutit?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)