Duolingo Max je nová AI verze populární výukové aplikace

Duolingo Max předplatné aplikace OpenAI GPT-4

Komunikační možnosti umělé inteligence pronikly do dalšího oboru. Autoři populární výukové jazykové aplikace Duolingo představili novou verzi předplatného Duolingo Max, které se opírá o nově představený model GPT-4 od OpenAI. Díky této implementaci nabídne aplikace studentům jazyků konverzační cvičení a podrobné vysvětlení odpovědí. Čerstvě představené předplatné, které stojí nad stávají placenou verzí Super Duolingo, je zatím k dispozici pro iOS v USA a na dalších vybraných trzích. Na rozšíření do více regionů a také na Android se pracuje.

Duolingo: language lessons
Duolingo: language lessons

“Studentům poskytuje přístup ke dvěma zcela novým funkcím a cvičením: Vysvětli mou odpověď a Hraní rolí. Obě jsou poháněny nejnovější a nejvýkonnější technologií generativní umělé inteligence. Na zdokonalení této technologie a její přípravě pro studenty jsme několik měsíců úzce spolupracovali s OpenAI,” popisují autoři oblíbené aplikace.

Dvě nové AI funkce v Duolingo Max:

Vysvětli mou odpověď. “Někdy uděláte chybu, ale nejste si úplně jisti, jaká by byla správná odpověď. Nebo možná děláte stále stejnou chybu a nemůžete přijít na to, proč. Funkce Vysvětlit mou odpověď nabízí studentům možnost dozvědět se v lekci více o své odpovědi (ať už byla jejich odpověď správná, nebo nesprávná!). Klepnutím na tlačítko po určitých typech cvičení mohou studenti vstoupit do chatu s Duo a získat jednoduché vysvětlení, proč byla jejich odpověď správná nebo špatná, a požádat o příklady nebo další vysvětlení.”

Duolingo Max Explain My Answer Vysvětli mou odpověď

Hraní rolí (roleplay). “Umožňuje studentům procvičovat konverzační dovednosti s postavami z reálného světa. Tyto úkoly, za které se získávají XP, budou žít mimo hlavní výuku jako jeden z “vedlejších úkolů”, ke kterým se studenti dostanou klepnutím na postavu. O čem si budete povídat? Provedeme vás různými scénáři! Žáci mohou s Lin probrat plány na budoucí dovolenou, objednat si kávu v pařížské kavárně, jít s Eddym nakupovat nábytek nebo požádat kamaráda o výlet.”

Duolingo Max Roleplay Report Hraní rolí

Autoři dodávají, že ačkoli studenti ve skutečnosti nemluví s živým člověkem, umělá inteligence, která za touto funkcí stojí, reaguje a je interaktivní. To mimo jiné znamená, že žádné dvě konverzace nebudou úplně stejné. Po ukončení interakce dostanou žáci od společnosti Duo zpětnou vazbu založenou na umělé inteligenci o přesnosti a složitosti svých odpovědí a také tipy pro další konverzace.

Jaké máte zkušenosti s Duolingo?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)