Zpátky do školy: 5 aplikací, které by neměly chybět žádnému studentovi

zpátky do školy

Letní prázdniny se pomalu blíží ke svému konci. Ty dva měsíce utekly rychle a před mnohými z vás se začíná rýsovat to nejdelší a nejméně příjemné období, školní rok. Někteří se zpátky do školy těší více, jiní zase méně. Pro všechny, kterých se povinná školní docházka týká tu ale máme pár aplikací, které vám pomohou se do školního režimu zase dostat. A co víc, mohou vám být po celý školní rok důležitým parťákem.

Prázdniny končí, tak hurá zpátky do školy s parťáky v telefonu

Parťák #1: Školní rozvrh

Začneme trochu zlehka. Jednou z prvních věcí, kterou si ve škole budete muset poznamenat, bude váš školní rozvrh. Můžete si samozřejmě vše načmárat na kus papíru nebo do notesu, s tím, že si ho později přetvoříte do úhlednější podoby. Proč se ale zdržovat a neudělat si ho pěkný a přehledný rovnou. Aplikace Školní rozvrh od Vodafonu (neznamená, že je jen pro zákazníky operátora) nabízí vytvoření hned několika rozvrhů naráz, barevné odlišení hodin, zapisování vyučujících, učeben i domácích úkolů. V jedné aplikaci tak můžete mít celý školní přehled jako na dlani.

0f127d1d72242fcf58cc641875553bd3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Parťák #2: Pravopis

Plynule přejdeme ze samotného zahájení školního roku ke cvičení a výuce samotné. Stále se ještě poneseme v jednodušším duchu a zabrouzdáme do vod Českého jazyka. Pokud cítíte potřebu tréninku pravopisu nebo vám ji doporučí váš kamarád, zahoďte svůj stud a mrkněte na aplikaci Pravopis. Jedná se o jednoduchou hru, ve které si sami otestujete své znalosti a jednoduše zjistíte, kde potřebujete trochu přidat. Čeština je důležitá. Jsme Češi a svůj jazyk bychom měli ovládat nejlépe. Tak, abychom se za své řádky nemuseli stydět.
Pro čtenáře ze Slovenska máme bohužel špatnou zprávu. Slovenskou obdobu aplikace se nám bohužel nepodařilo najít a tak se budou muset vrátit zpátky do školy bez parťáka na slovenštinu.

Parťák #3: Poučky z českého pravopisu

U Češtiny ještě chviličku zůstaneme. Zatímco předchozí parťák vám pomohl ukázat, kde nejčastěji chybujete a jaké jsou vaše nedostatky v jazyce, Poučky z českého pravopisu vám ukáží, jak to všechno vlastně má být správně. Češi ve svém psaném projevu chybují často. Možná až příliš často. A většina internetových diskusí (obzvláště na soc. sítích) pak vypadá, jako bychom vlastně ani Češi nebyli. Využijte tedy těchto aplikací a učte se s nimi, dokud ještě máte na učení čas. Nebylo by snad milé, překvapit vyučujícího češtiny svou připraveností na začátku roku?

Poučky z českého pravopisu
Poučky z českého pravopisu

Parťák #4: Historie hrou

Češtiny bylo dost, přesuneme se do dalších vod, které jsou ryze české, a to do vod české historie. Aplikace Historie hrou již svým názvem napovídá, o co v ní půjde. Slouží jako pomůcka výuky dějepisu na základních a středních školách, takže v podstatě vždy najdete ty správné informace, které se týkají látky, jakou budete letos probírat. Samostudium nebo ověření a příprava znalostí na nadcházející rok je doménou této aplikace a rozhodně vás nebude nudit. Hádanky z české historie, které vás pomocí indicií dovedou ke správné odpovědi jsou totiž poměrně zábavné.

0eff4d23619642b04913c87134477809?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Parťák #5: Photomath

Nakonec je tady nepřítel většiny studentů – matematika. S aplikací Photomath se ale složitých rovnic nemusíte bát. Stačí, abyste pomocí aplikace rovnici vyfotili. Nejen že vám poté ukáže správný výsledek, ale rozepíše i celý postup, takže vyučující nemá šanci poznat, že jste celý výsledek nevyplodili z hlavy. Ano, jedná se samozřejmě o podvádění, které rozhodně nevede k tomu, že matematiku bravurně ovládnete. Je to ale nástroj, který vám může pomoci. Jen dejte pozor, ať vás vyučující nevidí appku používat. Nemuselo by se mu to příliš líbit. A také u tabule asi nebude jednoduché ji používat.

Photomath
Photomath

Těšíte se už zpátky do školy o něco více? Doufáme, že vám tito školní parťáci pomohou se na školu rychle připravit a být pak mezi spolužáky za připravené. Až přijde ten den, kdy půjdete v září prvně zpátky do školy, jistě takovouto jednoduchou a rychlou přípravu oceníte.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)