TOPlist

Minisforum chystá nabušený Windows tablet. Má 165Hz displej a nový procesor

Tablet Minisforum V3
  • Minisforum se zaměřuje primárně na výrobu minipočítačů
  • V březnu představí nový tablet s nabušeným hardwarem
  • Kromě výkonného procesoru má i skvělý displej

Loňský rok byl, co se Android tabletů týče, docela nuda. S nástupem letoška se ale blýská na lepší časy, o čemž jsme nedávno detailněji psali v tomto článku. Co každopádně rozhodně nelze považovat za bezduchý produkt, je připravovaný Windows tablet od společnosti Minisforum, která se primárně soustředí na výrobu minipočítačů. Její zařízení s označením V3 má totiž pořádně výkonný čip a řadu dalších lákadel.

Minisforum V3 se spoléhá na procesor z dílny AMD, a to ne jen tak ledajaký. Pod jeho kapotou tiká AMD Ryzen 7 8840U, jenž je kombinuje architektury Zen 4 a RDNA 3 a vyrábí se 4nm technologií. Disponuje 8 jádry a 16 vlákny, přičemž nabízí také relativně silnou integrovanou grafiku Radeon 780M. Navíc je schopen dosáhnout až na 5,1GHz frekvenci. Jelikož je součástí řady Ryzen 8000, disponuje také výkonným NPU pro práci s umělou inteligencí. V nejvyšší konfiguraci tablet nabízí 32 GB RAM a 2TB úložiště.

Tablet Minisforum V3

Podtrženo sečteno, tablet Minisforum V3 je díky výkonnému hardwaru vhodný pro práci i zábavu (třeba ve formě hraní videoher). Procesorem to navíc nekončí – přední stranu zařízení totiž pokrývá 14palcový displej s vysokým rozlišením 2,5K a 165Hz obnovovací frekvencí, která se postará o mimořádnou plynulost obsahu. Se 100% pokrytím barevného gamutu DCI-P3 a schopností vykreslovat 1,07 miliardy barev se navíc hodí i pro nejrůznější grafické práce. Jednotlivým komponentům dodává šťávu 50,84Wh baterie s podporou 65W dobíjení.

Důležité je také zmínit podporu technologie VLink, díky níž se tablet pomocí DisplayPort standardu dovede připojit k dalším zařízením a stát se přídavným monitorem. Minisforum to v tiskové zprávě prezentuje jako zajímavou funkci pro majitele handheldů, jako je třeba Nintendo Switch.

Minisforum V3 se svého plnohodnotného vydání dočká letos v březnu. Cena dosud nebyla oznámena, ale předpokládáme, že nepůjde o zrovna levnou hračku.

Tablet Minisforum V3

Mají podle vás tablety s Windows smysl?

Zdroj: Wccftech

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)