Minecraft přichází na PlayStation VR jako neplacená aktualizace

minecraft playstation VR

Verze Minecraftu pro PlayStation brzy dostane velkou aktualizaci. Fanoušci této populární hry už dlouho volali po podpoře virtuální reality. Po mnohaletém čekání teď hra přijde na PlayStation VR už tento měsíc. Výbornou zprávou je, že to hráče nebude stát nic navíc. Jaké novinky nebo omezení sebou verze pro virtuální realitu přinese?

Přestože je veleúspěšný Minecraft dostupný ve pro VR hned na několika platformách již mnoho let, tak podpoře pro PSVR se vývojáři dlouho vyhýbali. Verze pro Oculus Rift přitom vyšla již v roce 2016. Naštěstí jsou si vývojáři vědomi tohoto dluhu ke všem hráčům na PlayStationu. Podpora PlayStation VR přijde jako update zdarma pro všechny, kdo už mají Minecraft na PlayStation zakoupený. Jediné potřebné speciální vybavení bude tedy přirozeně PS VR headset. Vývojáři s oznámením uvolnili několik obrázků, jak bude hra na PS VR vypadat.

Hra na PSVR má být podle firmy 100% a „plnotučná“ přesně jako jsou hráči zvyklí z PlayStation verze. Drobných úprav doznalo jen uživatelské rozhraní za účelem lepší přehlednosti ve virtuální realitě. Pro ovládání mohou hráči použít běžný PS4 ovladač a rozhlížet se budou díky PlayStation VR helmě. Kromě verze pro virtuální realitu si můžete Minecraft zahrát třeba i na mobilu s použitím rozšířené reality. Takovou zábavu nabízí Minecraft Earth, což je hra na podobném principu jako veleúspěšný Pokémon Go.

Minecraft Earth
Minecraft Earth

Minecraft Earth – How Would You Minecraft Your World?

Minecraft Earth – How Would You Minecraft Your World?

Kde nejraději hrajete Minecraft?

Zdroj: PlayStation blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)