Menu

Mine Break: utečte z hořícího dolu v návykové české skákačce

mine_break_ico

“Mine Break je příběh osamělého horníka, který uvízl v hořícím dole. Pomozte mu dostat se ven, než bude pozdě!” Těmito slovy prezentují svou novou hru čeští vývojáři Lukáš Adámek a Daniel Šrám, publikující v Obchodě Play pod hlavičkou AppEx Studio. Chcete-li vyzkoušet svou trpělivost, postřeh a houževnatost, pojďte se podívat na to, co vám tato hra vlastně nabídne.

Co Mine Break slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play autoři jako hlavní vlastnosti a funkce zmiňují:

  • krásný design
  • jednoduché a uživatelsky přívětivé ovládání
  • návyková hratelnost
  • podpora Google Play žebříčků
  • sociální funkce jako sdílení výsledků na Facebook

Jak se hraje Mine Break?

Aplikaci ve verzi 1.1.0 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s Androidem 5.0.2 Lollipop. Po spuštění se nejprve zobrazí logo, následně proběhne krátké načítání.

Pak se již ocitnete v uživatelském rozhraní hlavní obrazovky, sestávajícím z nápisu “Mine Break”, tlačítka pro spuštění hry a čtyř ikonek po levé straně:

Hlavní obrazovka Mine Break

Hlavní obrazovka Mine Break

  • Ikona s reproduktorem zapíná a vypíná zvuk.
  • Ikona s měšcem slouží k nákupům v aplikaci. Za 24 korun se můžete zbavit reklamních proužků, případně stejnou částkou přispět autorům na pivo (doufejme, že příspěvků nebude tolik, aby se z vývojářů stali alkoholici :) ).
  • Předposlední tlačítko zobrazí informace o autorech, kterými jsou, jak již zaznělo, Lukáš Adámek a Daniel Šrám.
  • Konečně skrze poslední ikonu se dostanete na oficiální stránky aplikace na sociální síti Facebook.

Hru zahájíte stiskem tlačítka New Game. Při prvním spuštění se formou překryvné vrstvy zobrazí krátké představení uživatelského prostředí, kde je vlevo nahoře zobrazen zbývající čas a vpravo nahoře skóre. K ovládání horníka slouží virtuální joystick – nutno konstatovat, že pro dané účely naprosto vyhovuje.

Představení uživatelského prostředí hry

Představení uživatelského prostředí hry

S postavičkou můžete chodit doleva a doprava, skákat a pomocí dalšího tlačítka používat nástroj, kterým je v tomto případě krumpáč, s jehož pomocí odstraníte bloky, stojící v cestě vzhůru z hořícího dolu. Při kutání na vás ale čekají nejrůznější nástrahy – ať už v podobě důlních vozíků, před kterými je nutné utéct či je přeskočit, nebo skrytých náloží, které při doteku krumpáčem explodují. Bonusové body naopak můžete získat, pokud vykopete cihličku zlata.

K ovládání slouží virtuální joystick

K ovládání slouží virtuální joystick

Hra mí zatím jednu jedinou úroveň. Připadává vám to málo? Sám autor aplikace popisuje koncept: “Jedná se (prozatím) o jednu kolovou hru, kdy je cílem v tomto jednom kole nasbírat co největší skóre v co nejkratším čase a tím tak pokořit ostatní soupeře skrze Google Play žebříčky. Za uspořený čas se přičítají bonusové body, stejně tak jako za počet odkopaných cihliček.”

Ať už se vám povede dostat se ven včas, nebo neuspějete, zobrazí se výsledek – čas, skóre a nejlepší dosažený počet bodů. Pak máte možnost level opakovat. Nechybí sdílení výsledků a porovnání s ostatními hráči skrze Hry Google, takže můžete měřit své síly s kamarády a kamarádkami, kteří této hře propadnou.

Výsledné skóre

Výsledné skóre

Mine Break vás možná překvapí, protože hru patrně na první pokus nedokončíte. Největším úskalím jsou důlní vozíky, jejichž příjezd v zápalu hry snadno přehlédnete, případně je nestihnete přeskočit. Po chvíli hraní jistě začnete být na vozíky alergičtí :) Indikátorem postupu je pravá strana obrazovky, kde jsou umístěny tabulky s číslem patra, ve kterém se právě nacházíte. Také časový limit nemá příliš velkou rezervu, což hraní činí ještě napínavějším. V některých okamžicích si tak užijete docela slušný adrenalin.

Resumé

Jedná se o klasického “zabijáka volného času”, kterým můžete zkrátit dlouhé chvíle. Kromě jednoduché ale příjemné grafiky zaujme tato aplikace hratelností, jednoduchým ovládáním a přitom odpovídající mírou napětí a obtížnosti. Potěšujícím faktorem je podpora žebříčků ve Hrách Google. Subjektivně jsme si při hraní této hry připadali tak trochu jako ve frustrujícím Flappy Bird – na jedné straně nás sice dokázal rozčílit neúspěch, na straně druhé každá prohra motivovala k dalšímu pokusu. Představu o tom, jak aplikace vypadá, si můžete udělat z našeho opakovaného neúspěšného “game play” videa.

Hru si zatím stáhlo více než sto uživatelů a její dosavadní průměrná známka 4,9 vypadá velice slibně. 14 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.3.3 a vyšším.

Mine Break
Mine Break
Developer: AppEx Studio
Price: Free+
 

Komentáře

Jitks

Jitks

z aplikace
31.5.2015 20:51

Vykradenej Ice Climber od Nintenda ale to už dnes asi nikdo nepamatuje :D

Miquel

z aplikace
31.5.2015 21:53

Ja jo.

Tomas

Tomas

1.6.2015 8:53

Na většině webů se komerční články označují, tady ne?

Pavel

Pavel

1.6.2015 9:06

Mě se to líbí, dobrá práce. Snad bude brzo víc levelů

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

1.6.2015 10:32

To: Tomas
Nejedná se o komerční článek :) Tu hru jsem osobně vyzkoušel. A to video je, myslím, jasné :)

Thomas

Thomas

1.6.2015 12:11

Tohle se mi fakt líbí. Ice Climber na Nintendu byla moje oblíbená hra a Mine Break mě chytl též :)

Mr_Y

Mr_Y

1.6.2015 15:45

presns ICE CLIMBER

janzik

janzik

2.6.2015 9:23

hra je po pár hrách stále dokola nudná. Lepší by bylo endless s možností upgradů krumpáčů atd….. tohle brzy zevšední. Ale na druhou stranu musím autory pochválit, že v aplikaci “nezneužívají” další oprávnění kromě nákupů v aplikaci jako například identitu kontakty atd jak to dělají ostatní.

AppEx

AppEx

2.6.2015 12:43

Diky za komentare. Jedna se o nasi prvni vydanou verzi. Na rozsireni jiz pracujeme – mame vytvoreny vicekolovy koncept s narustajici obtiznosti a urcite chceme hru stale vylepsovat.

cyber

cyber

2.6.2015 23:11

Pane boze, co to je? To ma byt recenze? Me to prijde jako manual pro tupce. Viz treba bod “Ikona s reproduktorem zapíná a vypíná zvuk.” Fakt jo, ja myslel, ze tim zapnu cheaty. A takhle se tahne cela renceze, to psalo tak 8 lete dite ne? Opravdu je des bes, kdo vsechno muze psat na internetu. Sr, ale todle se fakt nedalo vydrzet…

Mirek

Mirek

3.6.2015 13:36

Super hopsacka. I detem se to libilo :-)

RSS (komentáře k článku)