Mine Break: utečte z hořícího dolu v návykové české skákačce

mine_break_ico

“Mine Break je příběh osamělého horníka, který uvízl v hořícím dole. Pomozte mu dostat se ven, než bude pozdě!” Těmito slovy prezentují svou novou hru čeští vývojáři Lukáš Adámek a Daniel Šrám, publikující v Obchodě Play pod hlavičkou AppEx Studio. Chcete-li vyzkoušet svou trpělivost, postřeh a houževnatost, pojďte se podívat na to, co vám tato hra vlastně nabídne.

Co Mine Break slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play autoři jako hlavní vlastnosti a funkce zmiňují:

  • krásný design
  • jednoduché a uživatelsky přívětivé ovládání
  • návyková hratelnost
  • podpora Google Play žebříčků
  • sociální funkce jako sdílení výsledků na Facebook

Jak se hraje Mine Break?

Aplikaci ve verzi 1.1.0 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s Androidem 5.0.2 Lollipop. Po spuštění se nejprve zobrazí logo, následně proběhne krátké načítání.

Pak se již ocitnete v uživatelském rozhraní hlavní obrazovky, sestávajícím z nápisu “Mine Break”, tlačítka pro spuštění hry a čtyř ikonek po levé straně:

Hru zahájíte stiskem tlačítka New Game. Při prvním spuštění se formou překryvné vrstvy zobrazí krátké představení uživatelského prostředí, kde je vlevo nahoře zobrazen zbývající čas a vpravo nahoře skóre. K ovládání horníka slouží virtuální joystick – nutno konstatovat, že pro dané účely naprosto vyhovuje.

Představení uživatelského prostředí hry Představení uživatelského prostředí hry

S postavičkou můžete chodit doleva a doprava, skákat a pomocí dalšího tlačítka používat nástroj, kterým je v tomto případě krumpáč, s jehož pomocí odstraníte bloky, stojící v cestě vzhůru z hořícího dolu. Při kutání na vás ale čekají nejrůznější nástrahy – ať už v podobě důlních vozíků, před kterými je nutné utéct či je přeskočit, nebo skrytých náloží, které při doteku krumpáčem explodují. Bonusové body naopak můžete získat, pokud vykopete cihličku zlata.

K ovládání slouží virtuální joystick K ovládání slouží virtuální joystick

Hra mí zatím jednu jedinou úroveň. Připadává vám to málo? Sám autor aplikace popisuje koncept: “Jedná se (prozatím) o jednu kolovou hru, kdy je cílem v tomto jednom kole nasbírat co největší skóre v co nejkratším čase a tím tak pokořit ostatní soupeře skrze Google Play žebříčky. Za uspořený čas se přičítají bonusové body, stejně tak jako za počet odkopaných cihliček.”

Ať už se vám povede dostat se ven včas, nebo neuspějete, zobrazí se výsledek – čas, skóre a nejlepší dosažený počet bodů. Pak máte možnost level opakovat. Nechybí sdílení výsledků a porovnání s ostatními hráči skrze Hry Google, takže můžete měřit své síly s kamarády a kamarádkami, kteří této hře propadnou.

Mine Break vás možná překvapí, protože hru patrně na první pokus nedokončíte. Největším úskalím jsou důlní vozíky, jejichž příjezd v zápalu hry snadno přehlédnete, případně je nestihnete přeskočit. Po chvíli hraní jistě začnete být na vozíky alergičtí :) Indikátorem postupu je pravá strana obrazovky, kde jsou umístěny tabulky s číslem patra, ve kterém se právě nacházíte. Také časový limit nemá příliš velkou rezervu, což hraní činí ještě napínavějším. V některých okamžicích si tak užijete docela slušný adrenalin.

Resumé

Jedná se o klasického “zabijáka volného času”, kterým můžete zkrátit dlouhé chvíle. Kromě jednoduché ale příjemné grafiky zaujme tato aplikace hratelností, jednoduchým ovládáním a přitom odpovídající mírou napětí a obtížnosti. Potěšujícím faktorem je podpora žebříčků ve Hrách Google. Subjektivně jsme si při hraní této hry připadali tak trochu jako ve frustrujícím Flappy Bird – na jedné straně nás sice dokázal rozčílit neúspěch, na straně druhé každá prohra motivovala k dalšímu pokusu. Představu o tom, jak aplikace vypadá, si můžete udělat z našeho opakovaného neúspěšného “game play” videa.

Mine Break: utečte z hořícího dolu v návykové české skákačce

Mine Break: utečte z hořícího dolu v návykové české skákačce

Hru si zatím stáhlo více než sto uživatelů a její dosavadní průměrná známka 4,9 vypadá velice slibně. 14 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.3.3 a vyšším.

Mine Break
Mine Break
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)