Microsoft rozšiřuje Xbox Live na telefony. Brzy se dočkají hráči na Androidu i iOS

xbox live android

Společnost Microsoft dnes oznámila rozšíření služby Xbox Live, kterou znají hlavně konzoloví a PC hráči. Jedná se o komunitní centrum pro všechny hráče, podobně jako známe například u aplikace Hry Google Play. Nyní se Live objeví i na Androidu i iOS.

Microsoft se rozšiřuje i do her na telefonech

Novinka pro telefony je součástí větší iniciativy společnosti Microsoft, kterou nazval Game Stack. Umožňuje mimo jiné vývojářům her na telefonech přidat jednoduše funkce Live, jako jsou achievementy, gamerscore (herní body), statistiky hraní a samozřejmě i profily, chatování apod.

xbox live

A důvod, proč by vývojáři měli vůbec implementovat Live do svých her? Možnost rozšíření a vytvoření nových komunit. Xbox Live má 64 miliónů uživatelů a jelikož je hraní s přáteli důležitým prvkem, můžou vývojáři poměrně jednoduše získat nové hráče.

Kromě přidání Live jsou také v iniciativě Game Stack zakomponovány nástroje a služby Microsoftu, které pomáhají s vývojem. A to třeba Azure, PlayFab, DirectX, Visual Studio, App Center a Havok. Microsoft je chce nabídnout v jednom balíčku.

Používáte Xbox Live? Těšíte se na integraci do Android her?

Zdroj: phonedog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)