Microsoft ukončil podporu Windows 10 Mobile. Co to znamená?

windows mobile ukončení podpory

Mobilní operační systém Windows 10 Mobile je mrtvý. To znamená, že Microsoft nebude vydávat žádné nové bezpečnostní záplaty, žádné opravy bugů a zkrátka nebude mít žádnou bezplatnou podporu, jako tomu bylo doteď. Nebude se tak dít ale všude. Mobilní aplikace kancelářského balíku Office pro Windows Mobile bude podporována až do 12. ledna 2021. To znamená, že aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote budou nadále dostávat aktualizace i opravy zabezpečení.

Společnost Microsoft přesto doporučuje uživatelům přechod na operační systém Android či iOS a používat platformu Office právě tam. Než se však uzavře kapitola tohoto nadějného, ale přesto neúspěšného projektu, pojďme se ohlédnout krátce za jeho historií. Windows 10 Mobile byl představen v roce 2015 a přímo z výroby byl instalován do telefonů Lumia 950, 950 XL a 550 a byl odeslán jako aktualizace na velký počet zařízení. Touto verzí se taktéž oficiálně zrušil název Windows Phone a operační systém byl představen spíše jako ARM verze Windows 10.

windows 10 mobile končí

Co se týče obchodu s aplikacemi, ten bude ještě nějakou dobu online (připomínáme, že Microsoft Store ve Windows Phone 8.1 se odebere do věčných lovišť 16. prosince 2019). Je pravděpodobné, že bude obchod fungovat přibližně stejnou dobu, jako podpora pro Office. Konec tak očekávejme kolem začátku roku 2021.

Je dle vás škoda, že Windows 10 Mobile neuspěl?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)