Menu

Microsoft uvolnil OneNote pro Android

Po verzích pro Windows, Windows Phone 7, iPhone a iPad uvolnil Microsoft svou aplikaci OneNote také pro Android. Novinka se chová velmi podobně jako Google Docs, takže například automaticky synchronizuje data s vaším účtem SkyDrive. Díky tomu můžete přistupovat ke svým mobilním poznámkám i z jiných zařízení – například z počítače.

OneNote není plnohodnotný balík pro úpravu dokumentů, nicméně nabízí až pozoruhodně jednoduchý přístup k naplánovaným úkolům a poznámkám z telefonu. Přidávat můžete fotografie z galerie nebo fotoaparátu, vytvářet odrážky, nebo kontrolní (“odškrtávací”) seznamy, a formátovat text. 

Aplikace OneNote je v Android Marketu ke stažení zdarma, ale počítejte s omezením na maximálních 500 poznámek. Tohoto limitu se můžete zbavit za jednorázový poplatek ve výši pěti dolarů.

Microsoft k tomuto konkrétně uvádí: “S verzí zdarma můžete přistupovat, vytvářet a upravovat až 500 poznámek. Jakmile dosáhnete tohoto limitu, můžete stále prohlížet, mazat a synchronizovat své poznámky. Chcete-li pokračovat ve vytváření a editaci, můžete provést upgrade aplikace OneNote Mobile pro Android na neomezenou verzi prostřednictvím in-app nákupu.”

Microsoft OneNote pro Android

Microsoft OneNote pro Android

Aplikace OneNote je k dispozici ve více než 50 zemích, jmenovitě to jsou: Argentina, Austrálie, Belgie, Bolívie, Brazílie, Česká republika, Dánsko, Dominikánská republika, Ekvádor, El Salvador, Filipíny, Finsko, Francie, Guatemala, Honduras, Hong Kong , Chile, Indie, Indonésie, Irsko, Itálie, Jamajka, Jihoafrická republika, Kanada, Kolumbie, Korea, Kostarika, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Mexiko, Německo, Niger, Nikaragua, Nizozemsko, Norsko, Nový Zéland, Panama, Paraguay, Peru, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Singapur, Spojené státy americké, Španělsko , Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Trinidad a Tobago, Turecko, Uruguay, Velká Británie a Venezuela.

Microsoft OneNote pro Android

Microsoft OneNote pro Android

A jaký je OneNote v praxi? Jeden z čerstvých uživatelů píše, že byl opravdu překvapen a potěšen tím, jak dobře integrovaná a funkční tato aplikace je. Chválí také rychlou synchronizaci. Nakonec uvádí, že dokonce opustil dříve používaný Evernote, který OneNote může nahradit! Jediná výtka se týkala skutečnosti, že aplikace není optimalizovaná pro tablety.

Uživatele starších a neaktualizovaných telefonů nepotěší skutečnost, že OneNote Mobile lze nainstalovat pouze na Android 2.3.x a vyšší. Kromě toho budete potřebovat také Live ID.

OneNote Mobile
Microsoft Corporation
Verze14.0.4906.3000 (7. 2. 2012)
Velikost7,0 MB
2.3+


Zdarma

Zdroje: Android Police, BetaNews, EuroDroid, AndroidGuys, Android Central a Android Phone Fans.

 

Komentáře

Libb76

Libb76

8.2.2012 9:31

wow, i já to dokázal rozjet včetně synchronizace! Vypadá to moooc dobře!

Stepaan

Stepaan

8.2.2012 10:37

Pro tablety je tu ohle: https://market.android.com/details?id=com.themsteam.mobilenoter.direct.tablet
Protože OneNote nepoužívám, nemám ani tuhle aplikaci, takže se nemůžu podělit o dojmy. Ale screenshoty vypadají daleko lépe, než u nativní MS aplikace…

ivan

ivan

8.2.2012 11:08

mam sgsII a pise mi ze aplikacia nie je podporovana na mojom telefone

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

8.2.2012 11:27

To: ivan
Dobrý den,

mám SGSII a aplikaci jsem právě teď úspěšně nainstaloval.
Asi jste nám neřekl vše – např. zda máte originál ROMku a ne třeba MIUI ;)

Aleq

Aleq

8.2.2012 11:48

Mam SGS2 s CM9 pre-alpha, pricemz Market nabizi instalaci (nepise, ze by se jednalo o nekompatibilitni zarizeni), tak nevim, jestli to bude ROMkou v pripade ivana.

ivan

ivan

8.2.2012 11:50

mam original romku, I9100XXKI4. V markete ako dovod mi pise nasledujuce: V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat. Telefonom to teda nebude.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

8.2.2012 11:53

To: Aleq a ivan
Tak to je vážně divné, protože já mám ROMku Batista70 a stáhlo i nainstalovalo se mi to v pohodě….

ivan

ivan

8.2.2012 11:54

uz som si stiahol apk z ineho zdroja a nainstalovalo sa to v pohode len teda to spravnie marketu ma zaskocilo

Aleq

Aleq

8.2.2012 12:11

ivan> jsi ze Slovenska? Vypada to, ze Microsoft se na SK vybodnul. V seznamu SK nevidim, zatimco my tam jsme. To by vysvetlovalo problemy s instalaci z Marketu :(

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

8.2.2012 12:13

To: Aleq a ivan
Aha, to bude ono! SK fakt v seznamu není. No, hlavně že to uvolnili pro více než 50 zemí, včetně Trinidadu….

ivan

ivan

8.2.2012 12:18

hej hej, SK

RSS (komentáře k článku)