Microsoft ukázal, jak budou spolupracovat displeje u Surface Duo

Microsoft Surface Duo vzhled aplikací

Technologický gigant Microsoft dál pracuje na vývoji svého nového zařízení Surface Duo. Původně už měl být tento “dvojitý tablet” představený, ale z několika různých důvodů ještě oficiálně světlo světa nespatřil. Není úplně jasné, v jaké fázi nyní přípravy jsou, ale daleko k finální verzi asi nebude. I přesto, že už bylo zařízení i několikrát viděno naživo, se představení asi dočkáme až někdy na podzim. Do té doby je čas ladit třeba software a aplikace. To je přesně případ posledního příspěvku na vývojářském blogu společnosti. Microsoft v něm ukázal, jak může na dvojitém (nikoli ohebném) displeji Surface Duo vypadat vzhled aplikací v několika režimech. Zveřejněný layout počítá s tím, že jedna aplikace může jedním oknem zabírat celou dostupnou plochu, případně si displeje rozdělit. A mezi možnostmi jsou i jiné zajímavé vychytávky.

Microsoft Surface Duo vzhled aplikací ukázka

Na přiložených snímcích je vidět, že vzhled aplikací může mít u Microsoft Surface Duo skutečně několik podob. Některé počítají s celoplošným zobrazením jako v případě jednoho displeje u standardního tabletu či telefonu. Jiné zase ukazují, jak by mohl software pracovat s rozdělenými plochami. Zařízení má dva displeje o velikosti 5,6 palce s rozlišením 1350 x 1800 pixelů. Když se při plném otevření dostanou vedle sebe, vytvoří obrazovku s úhlopříčkou 8.3 palce s malým pruhem uprostřed. To je pochopitelně pant. A ten má být výjimečně chytrý.

microsoft surface duo drivejsi vydani

Z doposud odhalených patentů se zdá, že do něj Microsoft vložil schopnost informovat systém o poloze a otevřenosti displejů. Microsoft Surface Duo tak bude schopný vzhled aplikací upravovat podle různých pozic a variant rozevření. Při rozložení ve stylu notebooku se automaticky na spodní displej spustí třeba klávesnice a na horní textový editor. Když bude Surface Duo přehnutý až do pozice obráceného V s obrazovkami na vnějších stranách, může se zase spustit třeba funkce budíku na noční stolek. Připomínáme, že Surface Duoběžet na Androidu. V současné chvíli se také spekuluje, že i když bylo vloni zařízení spojováno s čipsetem Snapdragon 855, po uplynutí takové doby před oficiálním představením možná dojde na modernější verzi 865.

Líbí se vám, co má zařízení umět s displeji?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)