Microsoft chystá nevýkonný “Xbox”. Přesto bude dávat smysl

xbox series s

Microsoft je spolu s Nvidií a Googlem lídry v oblasti streamovaného hraní, díky kterému není pro hraní zapotřebí dostatečně výkonný hardware. Už je to nějaký čas, co se nechal Phil Spencer, ředitel herní divize společnosti Microsoft slyšet, že se brzy dočkáme aplikace pro chytré televizory a také streamovacího zařízení.

V plánu je aplikace i zařízení

Od té doby je ale ticho po pěšině. K představení obou chystaných věcí maximálně za rok s tím, že aplikace se zřejmě dočkáme o něco dříve. Původně měla americká firma představit zařízení, které má svou velikostí připomínat Xiaomi Mi TV Stick či Google Chromecast dříve, ovšem vše zhatila válka na Ukrajině.

My impressions of Microsoft xCloud after one week of use

My impressions of Microsoft xCloud after one week of use

Samozřejmě můžeme počítat s funkcemi, které podobná zařízení nabízejí, tedy sledování obsahu a také jeho hraní. Půjde vlastně o takový Xbox s tou výjimkou, že v něm nebude tikat výkonný procesor a grafický čip, ale vše se bude odehrávat na dálku. Dávalo by smysl, kdyby byl v balení typický Xbox ovladač a zároveň musí Microsoft vymyslet, za kolik by chtěl podobnou věc prodávat, když má v nabídce Xbox Series S. Ten se dá sehnat pod 7 tisíc, takže se dá očekávat, že se bude toto zařízení pohybovat někde mezi 2,5 – 4 tisíci.

Máte raději Xbox nebo Playstation?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)