Po vyhazovu přijetí do Microsoftu! Ex-CEO OpenAI Altman skončil u konkurence

Altman přechází do Microsoftu
  • Sam Altman byl v pátek 17. listopadu propuštěn ze své pozice generálního ředitele OpenAI
  • Greg Brockman, bývalý technický ředitel, se rozhodl odejít ze své funkce dobrovolně
  • Oba mají být v čele AI týmu Microsoft

V posledních dnech internet zaplavily zprávy o vyhazovu CEO firmy OpenAI, Sama Altmana. Důvodem měla být být ztráta důvěry a trvalé problémy v upřímné komunikaci. Celý víkend se spekulovalo o jeho znovupřijetí, avšak dnes přišla nová a velmi překvapivá zpráva. Altman byl najat společností Microsoft, která je v oblasti umělé inteligence v posledních měsících velmi činorodá a čím dál více se stává i konkurenceschopnou. Dle nových zpráv má být v čele AI týmu.

Výpověď na hodinu a nejistá budoucnost OpenAI

Po náhlé a nečekané výpovědi se ozval i generální ředitel Greg Brockman. Na základě skutečností, které se ve firmě odehrály, se rozhodl dobrovolně odejít, a nepřekvapivě taktéž přechází Microsoftu. To ale není vše. Na sociální síti X (dříve Twitter) se objevil se dopis, ve kterém je podepsaných 505 zaměstnanců z celkových 700, s úmyslem rezignovat ze svých pracovních pozic. Jako důvody byly uvedeny údajně skutečnosti, které předcházely a neschopnost dohlížet na kompetence OpenAI. Na konci dopisu je také uvedeno, že Microsoft je schopen zaměstnat všech pět set zaměstnanců ve své nové pobočce.

Celý víkend se spekulovalo i o možném návratu Altmana, toto tvrzení však bylo dnes také vyvráceno přijetím bývalého generálního ředitele streamovací platformy Twitch, Emmetta Sheara. Ten působil na platformě Twitch ještě do letošního roku, avšak v březnu po 16letech rezignoval ze své funkce, údajně kvůli narození jeho prvního dítěte. Po několika měsících se pouští do této funkce jedné z nejznámějších AI společností, ačkoliv v červnovém rozhovoru zmínil, že umělá inteligence má velmi reálný potenciál zničit veškerý život. A možná to je právě ten důvod, proč se rozhodl pozice zhostit. Učinil také poměrně rozsáhlé sdělení na svém Twitterovém účtu:

Tyto náhlé změny ve vedení obou firem mohou přinést spousty závratných novinek pro fungování známých nástrojů, ale také pro vývoj těch nových. Bez hlavní tváře OpenAI Altmana či Grega Brockmana, nebo dokonce se ztrátou pěti set zaměstnanců může být pro společnost velmi těžké se udržet na nohou. A my se můžeme pouze těšit, co za další změny následující dny přinesou.

Co si myslíte o budoucnosti OpenAI po zmíněných událostech?

Zdroj: 9to5Google, Businessinsider

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)