TOPlist

Microsoft Fluid Framework bude součástí Office a open source

Microsoft Fluid Framework bude součástí Office a open source

Fluid Framework byl jeden z největších hitů vývojářské konference, kterou pořádala společnost Microsoft v roce 2019. Základní myšlenkou této platformy bylo vytvořit prostředí, ve kterém by se dalo spolupracovat ve tvorbě a úpravě dokumentů. Teď ale Microsoft dospěj k rozhodnutí, že na jeho základě přepracuje způsob práce ve svém vlastním kancelářském balíku.

Microsoft 365 (Office)
Microsoft 365 (Office)

V současné době je je situace taková, že existuje kancelářská aplikace (Word, Excel nebo Powerpoint) a ta vytváří určité typy dokumentů. Microsoft v tomto novém konceptu chce naopak vytvořit dokument, který pak bude využívat jednotlivé prvky těchto aplikací. Tento softwarový gigant z Redmondu ve svém vyjádření přirovnal Fluid Framework k dílků Lega. Prostě si vytvoříte dokument a do něj přidáte například text, tabulku a seznam úkolů. Vše poběží v cloudu a bude možné, aby na jednom dokumentu pracovalo více uživatelů naráz.

Zamrzlo peklo, Microsoft otevírá zdrojové kódy

Další podstatná informace je, že Fluid Framework vydá Microsoft pod otevřenou licencí. Do několika týdnů by se jeho zdrojové kódy měly objevit na GitHubu. Příznivci svobodného softwaru se poslední dobou nestačí divit. Microsoft, který byl vždy odpůrcem svobodného sdílení informací nedávno nedávno ústy svého prezidenta Brad Smith přiznal, že se mýlil. Kromě toho také vlastní právě server GitHub, který slouží hlavně ke sdílení otevřených zdrojových kódů. Nedávno také zveřejnil zdrojové kódy již nepoužívaného softwaru jako je operační systém MS DOS nebo programovací jazyk GW-Basic. A aby toho nebylo málo, tak ještě začal vyvíjet software i pro svobodný operační systém Linux.

Je na čase změnit od základu práci s dokumenty?

Zdroj: TechCrunch.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)