Microsoft kompletně překopal prohlížeč Edge. Proč vypadá jako Google Chrome?

microsoft edge google chrome

Už v minulém roce Microsoft potvrdil, že kompletně předělávají prohlížeč Edge, který běží na EdgeHTML. Nově se bude používat Chromium, tedy open source projekt, na kterém je postavený přímo Google Chrome a několik dalších prohlížečů. Nyní jsme se dočkali prvních screenshotů toho, jak Edge vypadá.

Chromium pohání novou verzi prohlížeče Microsoft Edge. Takhle to vypadá

Server TheVerge se dostal k interní verzi Microsoft Edge, kterou společnost ještě nevydala. Hned na první pohled si všimnete, že nová verze mnohem více připomíná prohlížeč Chrome, než normální Microsoft Edge. Rozdíl je v tom, že se nevyužívá Material Design od Googlu, ale designové prvky z Windows 10.

Nejvíce to můžete vidět v nastavení prohlížeče, které je zcela odlišné. Další změnou je to, že synchronizace neprobíhá přes Google účet, ale Microsoft. A to z toho důvodu, že prohlížeč Edge už je k dispozici i na Androidu (zde rovněž založen na Chromium). Některé uživatele potěší to, že Microsoft počítá s podporou tmavého režimu. Jedna z největších výhod bude to, že v novém Edge spustíte všechna rozšíření, které fungují na Chrome.

Z dostupných informací a screenshotů to rozhodně vypadá jako více než dobrý nástupce klasického Edge. V některých případech vypadá dokonce lépe než Chrome. Takže bude zajímavé, jestli Microsoft dokáže uživatele přesvědčit a přetáhne nějaké nové uživatele na “svou stranu”. Datum vydání v tuto chvíli není známé.

Microsoft Edge: Web Browser
Microsoft Edge: Web Browser

Jak se vám líbí nový Microsoft Edge?

Zdroje: theverge.com, 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)