Microsoft: Tento virus je na Android zařízeních nejrozšířenější. Následky mohou být fatální

microsoft defender malware

V poslední době roste obliba malwaru, který vás bez vašeho vědomí přihlásí k prémiové službě nějaké aplikace a připraví vás tak o hromadu peněz. Tuto skutečnost nyní potvrzuje i tým okolo antiviru Microsoft Defender.

Pokud byste si mysleli, že je takový proces jednoduchý, pletli byste se. Funguje tak, že používá tzv. WAP, což je protokol pro aplikace, které používají mobilní sítě. To je i důvod, proč některé z těchto virů vypínají Wi-Fi nebo jen čekají, než se dostanete mimo její dosah. K provedení samotného útoku využívají tzv. načítání dynamického kódu, aby vás přihlásili k prémiové službě. Rovněž vám vypne notifikace, aby po sobě zakryl stopy a vy jste se o něm dozvěděli až v momentě, kdy vám přijde účet za telefon.

Microsoft ale také tvrdí, že se tento druh malwaru nejčastěji šíří mimo Obchod Play, jelikož Google v posledních měsících na ochraně před podobným škodlivým obsahem zapracoval. Pokud tedy instalujete jakoukoliv aplikaci mimo obchod, musíte si být jistí, že víte co stahujete.

Setkali jste se někdy s malwarem na Androidu?

Zdroj: Microsoft

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)