TOPlist

Přehlížený vyhledávač má nyní 100 milionů aktivních uživatelů a funkce, které může Google závidět

microsoft bing chatgpt

Na konci listopadu loňského roku představila společnost OpenAI službu ChatGPT, čímž zřejmě navždy změnila vnímání internetu a vyhledávání informací. Tuto příležitost si nenechal ujít Microsoft, který ve firmě koupil vysoký podíl a integroval jej do svého vyhledávače Bing. Ještě před několika dny jste tento vyhledávač s vysokou pravděpodobností využili jen k tomu, abyste vyhledali Google Chrome a stáhli instalační soubor. Jenže právě díky této integraci se Microsoft těší z vyšších čísel, než je obvyklé.

Microsoft šlape na pedál. Bing je oblíbený

Microsoft Bing momentálně používá více než 100 milionů aktivních uživatelů každý den. Toto číslo technologický gigant odhalil ve svém nedávném příspěvku, zároveň však podotkl, že si je vědom skutečnosti, že v tuto chvíli zůstává malým hráčem a na ostatní (Google) stále nemá. Dle Microsoftu zhruba třetina uživatelů používá Bing úplně poprvé.

Bing: Chat with AI & GPT-4
Bing: Chat with AI & GPT-4

Agentura Bloomberg v nedávné zprávě uvedla, že firma vynaložila několik stovek milionů dolarů na vytvoření hardwaru, který bude zaopatřovat cloudové služby Azure. Právě na nich je jazykový model poháněn. Nic tedy rozhodně není zadarmo, ale pokud firma zvládne (nejen) uživatelům Windows vysvětlit, proč je dobré nový Bing používat, může se toto číslo časem ještě rapidně navýšit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Vyzkoušeli jste už nový Bing?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)