Messenger pracuje na zabezpečení otiskem prstu

zabezpečení messenger

Přístup přes biometrické údaje je dnes stále používanější metodou zabezpečení, nejen mobilních zařízení, ale i jednotlivých aplikací. S možností zabezpečení konverzací otiskem prstu nedávno přišla také populární komunikační platforma WhatsApp. Dle zjištění reverzní inženýrky Jane Manchun Wong by se k ní v budoucnu měla přidat i další aplikace z portfolia Facebooku, Messenger.

Jane Wong patří mezi uznávané experty v oboru reverzního inženýrství. Na svůj Twitter každodenně sdílí své poznatky získané zkoumáním zdrojového kódu nejrůznějších aplikací. Mezi její nejnovější objevy patří i zmíněná možnost pro zabezpečení Messengeru pomocí biometrických údajů (čtečka otisku prstu, rozpoznávání obličeje). Aplikace se zamkne po uplynutí stanoveného časového limitu, přičemž si uživatelé budou moci v nastavení vybrat hned ze čtyř variant.

První z nich zamkne Messenger ihned po jeho zavření, druhá minutu na to, třetí po čtvrt hodině a poslední pak za hodinu po odchodu. Během uzamčení by mělo být stále možné odpovídat na zprávy pomocí notifikační lišty. Upozornění ze screenshotu dále zmiňuje, že biometrická data nebudou uchovávána na serverech Facebooku, nýbrž v rámci zařízení. Zkoumaná část kódu pochází z aplikace pro Android, dá se ovšem předpokládat, že bude k dispozici také pro iOS. Zabezpečení prozatím není součástí ani Beta verze aplikace, může tedy ještě nějakou chvilku trvat, než si jej budeme moci sami vyzkoušet a využívat.

Plánujete zabezpečit Messenger otiskem?

Zdroj: Twitter Jane Wong

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (16)