WhatsApp nyní zabezpečíte přes otisk prstu. Jak na to?

whatsapp zabezpečení otisk prstu

Jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro komunikaci – WhatsApp, testuje přístup do aplikace přes otisk prstu již od srpna. Pokud jste měli zájem funkci testovat, mohli jste se zaregistrovat do beta testování a používat ji. Od dnešního dne však zabezpečení pomocí otisku prstu funguje i v ostré verzi. Co přináší?

Společnost dnes na svém blogu oznámila, že budete moci uzamknout přístup do aplikace a následně se ověřovat pomocí čtečky otisků prstů. Nová funkce je tak další vrstvou zabezpečení, která vyžaduje naskenování vašeho otisku i přesto, že je zařízení odemknuté. Novinka již nějakou dobu funguje na jablečných telefonech a nyní se dostává i na Android. Chcete-li toto zabezpečení aktivovat, otevřete Nastavení, následně klepněte na Účet, v něm na Soukromí a v seznamu se položka nachází úplně dole – Odemykání otiskem prstu.

Můžete si dokonce vybrat, po jaké době bude aplikace ověření skrz otisk vyžadovat. Na výběr máte ze tří možností – okamžitě, po uplynutí 1 minuty a po uplynutí 30 minut. Můžete si také vybrat, zda chcete v oznámeních zobrazovat obsah vašich notifikací.

Zabezpečíte WhatsApp přes otisk prstu?

Zdroj: androidcentral.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)