MEmu: Jak si zahrát Android hry na počítači?

angry_birds_desktop_thumb

Možná už vás někdy napadlo, že byste si rádi zahráli své oblíbené hry z Androida i na počítači. Možností jak na to je hned několik. Můžete vyzkoušet emulátor Androida Bluestacks nebo třeba Andy. Ovšem ani jeden z těchto emulátorů není příliš výkonný. A když už výkony podává lepší, brzdí počítač v době, kdy program vůbec nemusí běžet. Je zde ale ještě třetí alternativa, která, jak se zdá, skutečně běží, jen když je to třeba (nespouští se na pozadí), je výkonná tak, jak jí dovolíte správným nastavením, a dokonce vám dovolí používat veškeré Google služby. Tato alternativa se jmenuje MEmu a naši redakci velice zaujala.

MEmu – funkční a rychlý Android emulátor

Jak již bylo řečeno, MEmu vám dovolí používat veškeré aplikace a služby Googlu. Takže i přesto, že je součástí emulátoru jakýsi čínský obchod s aplikacemi, není nutné ho vůbec používat. Stačí se přihlásit ke svému Google účtu, navštívit Obchod Play, aktualizovat Google Play Services a vesele můžete stahovat libovolné Androidí hry. MEmu má na pravém boku umístěnou lištu s několika funkčními tlačítky. Ta pak umožní nastavit si parametry virtuálního tabletu/telefonu nebo například nastavit si GPS dle vlastních požadavků. Také skrze tuto lištu ovládáte hlasitost emulovaného zařízení, zvětšujete obraz na fullscreen, pořizujete screenshoty nebo nastavíte mapování kláves.

MEmu 3

MEmu a samotné hraní

Když již bylo zmíněno mapování kláves, nemůžeme od toho jen tak odskočit. Některé hry, které se ovládají swajpováním se prostě dobře hrát nebudou. Neříkáme, že se hrát nedají, ale swajpovat myší se stisknutým tlačítkem prostě není moc příjemné. O to příjemnější je ale hraní her, které se ovládají pomocí prvků na displeji. Máme tím tedy na mysli zejména akční nebo závodní hry. Pomocí tlačítka pro mapování kláves (ve zmíněné boční liště) si rozmístíte prvky na displeji tak, aby se kryly s těmi originálními ve hře a hurá, hru můžete krásně a pohodlně ovládat na klávesnici a myši.

Jiné aplikace? Žádný problém

Pokud byste stáli o spouštění dalších Android aplikací, které na platformě Windows nemají vlastní zastoupení, klidně můžete. MEmu umí zprovoznit takřka jakoukoli aplikaci, která se v Obchodě Play nachází. Dá se tím tedy například vyřešit i případné testování některých aplikací, než se rozhodnete si je opravdu nainstalovat do svého mobilu nebo tabletu. Za dobu testování jsme zkrátka nenašli ani jednu aplikaci, která by nějak nefungovala.

MEmu 8

Kde stáhnout?

Emulátor MEmu můžete stáhnout z oficiálních stránek projektu nebo z fóra XDA, kde navíc nejdete informace o tom, k čemu můžete emulátor používat a jak funguje. V emulátoru běží Android ve verzi 4.2.2 a novější verzi zatím není možné nainstalovat. Autor programu ale údajně pracuje na co nejrychlejším nasazení verze 5.1 Lollipop.

MEmu 9

Zdroj: XDA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)