Na linuxových telefonech bude brzy možné spustit aplikace pro Android

Aplikace pro Android na Linuxu

Vypadá to, že sen příznivců linuxu o tom, že budou moct na svém telefonu spustit aplikace pro Android se naplní. Linuxová distribuce postmarketOS určená pro chytré telefony měla ve svém seznamu chyb jako nejstarší záznam právě neschopnost tyto aplikace spouštět. Nedávno po dvou letech práce byl tento záznam označen jako vyřešený. Dosaženo toho bylo ve spolupráci s Anboxem.

Anbox (Android in a Box) není žádná emulační vrstva, ale plnohodnotný obraz Androidu. Ten běží ve svém vlastním kontejneru s hardwarovou abstrakcí. Projekt do budoucna slibuje plnou integraci Androidových aplikací. Zatím je však projekt v experimentální fázi a zbývá ještě vyřešit několik problémů.

Není to poprvé, co se někdo pokusil o spuštění aplikací pro Android na linuxovém telefonu. Sailfish OS nabízí vrstvu kompatibility pro Android aplikace a Ubuntu Touch poskytuje experimentální podporu pro Anbox. Ekosystém mobilního Linuxu je velice malý, ale poměrně rychle roste. Nejvíce limitující je pro něj právě nedostatek aplikací. Možnost spouštění aplikací z Androida by proto mohlo být pro mobilní Linux významným milníkem.

Pořídili byste si telefon s Linuxem?

Zdroj: TuxPhones.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)