Dolphin Emulator je zpátky v obchodu Play: Zahrajte si Nintendo hry na mobilu

dolphin emulator android

Dolphin je hodně známý emulátor Nintendo GameCube a Wii konzolí. Funguje na mnoha platformách. Pro nás je však nejzajímavější to, že funguje i na mobilních telefonech s operačním systémem Android. A právě v těchto dnech nebylo nikdy jednodušší hrát Wii/GameCube hry na svém telefonu. Dolphin se totiž po více než dvou letech vrátil zpátky do obchodu Google Play a každý si jej může jednoduše stáhnout do svého telefonu.

Dolphin Emulator bude na Google Play dostávat aktualizace každý měsíc

Dolphin je obecně známý jako jeden z nejlepších emulátorů vůbec. To zní podivně, když se podíváte na průběžné hodnocení 3,3 na Google Play. Když se ale zaměříte na datum, kdy se tato hodnocení udělila, tak jsou z roku 2014 nebo 2015. Tedy z extrémně staré verze, kterou navíc lidé spouštěli z dnešního pohledu na nevýkonných zařízeních.

Emulátor se po celou dobu, co nebyl na Google Play, vyvíjel a nyní funguje velice dobře. Navíc výkon telefonů také obrovsky narostl. V podstatě i nižší střední třída má dnes stejný nebo lepší výkon jako vlajkové modely, které jsou čtyři roky staré. Vývojáři ale zároveň upozorňují, že pokud chcete emulovat hry v 60 FPS, tak stále potřebujete hodně výkonné zařízení, nejlépe vlajkový model z tohoto nebo minulého roku.

Pokud jde o hry, tak v době psaní zprávy 27,6 procent všech Nintendo Wii/Gamecube her funguje zcela perfektně, 63 procent má občas nějaký problém, ale dají se bez větších problémů dohrát do konce. Jen 7,9% her má větší problémy, které zabraňují ke hraní do konce. A 1,5% her nespustíte vůbec, nebo maximálně k intru. A jaké hry můžete přes tento emulátor hrát? V podstatě to nejlepší, co vyšlo na konzolích Nintenda od roku 2001 až do roku 2013, kdy se začali vývojáři her zaměřovat již na novější model Wii U. Můžete tak hrát pecky jako je Zelda, Mario, Pokémon atd. Pokud vás zajímají starší Nintendo hry, tak také existuje řešení, doporučujeme náš starší článek, kde se věnujeme tomu, jak hrát NES hry na Androidu.

Dolphin Emulator
Dolphin Emulator

Emulujete hry ze starších konzolí na svém telefonu? Jaké emulátory jste si oblíbili?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)