Chtěli byste si zahrát Contra a další legendární pecky na Androidu? Ukážeme vám jak

NES-hry-Contra

Doba pokročila a grafické zpracování dnešních her se stále více blíží realitě. Kdo však pamatuje doby konzole NES a herních “pecek” jako Contra a další, dá nám jistě za pravdu, že grafické zpracování není vždy důležité. Dnes si ukážeme, jak spustit tyto herní tituly na svém telefonu.

NES – konzole z roku 1983

Herní konzole Nintendo Entertainment System (zkráceně NES) přišla do Evropy již v roce 1985. Na čínském trhu se ale pod názvem Family Computer objevila již o dva roky dříve. Jednalo se nejprodávanější 8bitovou herní konzoli na světě. Svou oblibu měla i v našich končinách a jistě spousta našich čtenářů s úsměvem ve tváři vzpomíná na desítky či stovky hodin strávených u této konzole. A přitom nám v tehdejší době stačilo tak málo. Konzole NES nabídla opravdu skromnou grafiku, kterou nelze s dnešními tituly srovnávat. Ne příliš ergonomické byly herní ovladače. Ty kromě křížového D-Padu nabídly ještě dvě herní tlačítka A a B. Některé novější verze nabídly tlačítka 4, jednalo se však o “turbo” tlačítka A a B.

Vzhledem k výkonu dnešních smartphonů asi nebude pro nikoho překvapením, že si s danými tituly bez problémů poradí. Důležité je však do telefonu nainstalovat emulátor, který spuštění takových her na telefonu vůbec dovolí. Pokud si chcete zahrát známé pecky z této konzole (a na mysli máme hlavně skvělý titul Contra), máte v zásadě dvě možnosti – stáhnout emulátor s již předinstalovanými hrami nebo si archivy s hrou obstarat na internetu a v emulátoru pouze spustit. Dnes si ukážeme obě možnosti.

NES-Contra

NES Emulator – nainstalujte a rovnou hrajte

První možnost je samozřejmě o mnoho jednodušší. Stačí nainstalovat emulátor, který již v sobě obsahuje NES tituly, a rovnou začít hrát. Po instalaci aplikace se skutečně ihned dostáváme k zajímavé databázi her, mezi kterými nechybí již zmiňované Contra, Super Mario, Mega Man, Legend Of Zelda, Bomberman a spoustu dalších. Kliknutím na danou hru ji rovnou můžeme spustit a ponořit se do hry. Ovládání je přitom velice intuitivní. Ve spodní části displeje je na levé straně umístěn D-pad pro základní ovládání, uprostřed možnost Select a Start a napravo pak akční tlačítko A i B či jejich současný stisk.

Ovládání je na jednu stranu snadné a člověk se opravdu vrací do dětských let, na druhou stranu není tak pohodlné jako kdysi. Dotykový displej zkrátka nepřinese takové pohodlí jako plnohodnotný NES ovladač. I tak to ale skvěle stačí k tomu, abychom si připomněli, jak tehdejší hry vypadaly a jak málo nám stačilo. Aplikace plní přesně to, co autoři slibují. Sem tam na nás ale čeká vyskakovací okno s reklamou, s čímž je potřeba počítat. Aplikace dokonce umožňuje hrát i ve dvou pomocí WiFi, což je jistě lákavé.

NES Emulator - Full Game and Free (Best Emulator)
NES Emulator - Full Game and Free (Best Emulator)

2P NES Emulator – hrajte jen vybrané tituly

Druhá aplikace přistupuje k hraní trochu odlišně a neobsahuje v sobě žádnou předinstalovanou hru, tu si musíme obstarat sami. To se hodí v případě, že chceme hrát tituly mimo nabídku první aplikace. Na internetu je snadné najít další hry a s pomocí Googlu se lze dopátrat téměř libovolného herního titulu. Stažený archiv s hrou (nejčastěji ve formátu ZIP) je potřeba uložit do paměti telefonu. Po instalaci a spuštění aplikace 2P NES Emulator stačí stažený soubor vybrat a hru spustit. Ovládání je pak velice podobné z předchozí aplikace. Stejný je i fakt, že jsou zde zobrazeny v určité formě reklamy. Za jejich odstranění zaplatíte 60 Kč, což není příliš. A pokud se plánujete vrátit do dětských let na pár hodin, rozhodně se to vyplatí.

2P NES Emulator
2P NES Emulator

Hráli jste hru Contra? Jaká hra z NES je vaše nejoblíbenější?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)