TOPlist

Do chytrého prstenu se pustil další výrobce. Je z keramiky a nestojí ani 2 tisíce

meizu chytrý prsten
  • Meizu představilo pod značkou MYVU vlastní chytrý prsten
  • Neměří zdraví ani spánek, je zaměřený na rozšířenou realitu
  • Má prémiové materiály, přesto nestojí ani 1 500 korun

Společnost Meizu představila pod svou dceřinou společností MYVU několik nových produktů, například chytré brýle MYVU Discovery AR, ale také MYVU Smart Ring. Nejedná se však o klasický prsten s měřením zdravotních funkcí, nýbrž o doplněk právě k AR brýlím.

Můžeme netradičně začít cenou. V Číně se MYVU Smart Ring prodává za 399 CNY, což je asi 1 300 korun bez daně. Přesto se díváme na kvalitně zpracovaný kus elektroniky s keramikou na vnější straně a nerezovou ocelí na vnitřní. Nechybí certifikace IPX7, takže si s ním můžete jít klidně zaběhat v dešti, případně ho umýt pod lehkým proudem vody.

Jak již bylo řečeno, prsten bohužel nedisponuje žádnými senzory pro snímání zdraví či sportu, ale hodí se primárně k AR headsetu Discovery. Po nasazení prstenu jej budete moci ovládat různými gesty, takže nebude problém ovládání hudby, procházení videí, případně i odpovídání na zprávy. Evropská dostupnost je ale zatím nejasná a úplně bych si na ní nevsadil.

Do chytrých prstenů se tedy pouští čím dál větší množství výrobců, z ekonomického hlediska je vytvoření takového produktu pro firmy velmi zajímavé. Výrobní náklady jsou podstatně nižší než u  chytrých hodinek, cenovka se zase tak lišit nemusí. Důkazem je Oura Ring, který startuje někde na 8 tisících. Je téměř jisté, že se příští rok dočkáme chytrého prstenu od Samsungu a nepřekvapilo by mě, kdyby tento gadget ukázalo také například Xiaomi, OnePlus, Google nebo Apple.

Dává vám nákup chytrého prstenu smysl?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)