Revoluce v chytré domácnosti. Co je Matter a jak bude fungovat s Google produkty?

matter google

Kromě toho, že Google na své konferenci hovořil o svých nových produktech jako Pixel 6a, Pixel 7, Pixel Watch, Pixel Buds Pro či Pixel tablet se samozřejmě mluvilo také o chytré domácnosti, konkrétně o technologii Matter, kterou jsme dříve mohli znát pod pojmem Project Connected Home over IP (CHIP). Jeden z řečníků se nechal slyšet, že právě Matter bude další velkou věcí v oblasti chytré domácnosti, jelikož později letos zamíří do Google Home.

Matter zamíří do Google Home

Nejprve si ale pojďme si vysvětlit, co to vlastně je. Matter funguje prostřednictvím Wi-Fi či mesh sítě, ovšem k druhé jmenované technologii budete muset pořídit mesh router. Jedná se o nový standard, který dokáže propojit ekosystémy chytré domácnosti, díky čemuž bude možné ovládat zařízení, které Matter podporují nejen přes Google Asistenta, ale také přes Siri od Applu či Amazon Alexa.

Google Home
Google Home

A to je na tom to nejzajímavější. Prostě nebudeme závislí na Googlu (či Applu) a domácnost může fungovat napříč ekosystémy jako jeden celek. Pokud daný výrobek splňuje hardwarové požadavky, bude možné jej aktualizovat a nabídnout tak podporu i starším zařízením. Především se bavíme o žárovkách či různých senzorech.

What’s new in Google Home

What's new in Google Home

Google má brzy aktualizovat produkty Google Home, Google Mini, Nest Mini, Nest Hubu (všechny generace), Nest Hub Max, Nest Audio a Nest Wifi tak, aby sloužili jako centrální ovladače celé sítě, přičemž Nest Hub (2. gen), Nest Hub Max a Nest Wifi budou umožňovat napojení na zařízení, které jsou vzdálenější. Bavíme se třeba o venkovních světlech či zvonku. Informace o všech firmách a produktech naleznete na oficiálním webu.

google matter chytrá domácnost

Jednou z největších výhod technologie Matter je fakt, že si daný produkt do vaší chytré domácnosti přidáte během několika sekund a to díky technologii rychlého párování. Google dokonce tvrdí, že připojení nového zařízení bude stejně snadné, jako připojení nových sluchátek v telefonu. Pokud byste se chtěli dozvědět další informace, mrkněte na web Google Home.

Co říkáte na technologii Matter?

Zdroj: Google I/O

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)