A je to venku! Material Design v Google Play oficiálně a pro všechny

google play nový vzhled material design

Dlouho očekávaný nový vzhled pro Google Play dle pravidel pro Material Design je konečně oficiálně dostupný. Zprávu na svém blogu potvrdila i společnost Google, která zároveň osvětlila také některé změny, které s sebou redesign obchodu Play přinese. Nová verze by pak již měla fungovat na většině zařízení a ke zbytku by měla dorazit v několika následujících dnech.

Co Google Play přináší nový Material Design?

Nový design byl mezi uživateli spatřen již v průběhu května, od té doby jsme se několikrát dočkali jeho stažení a opětovného uvedení po opravě chyb v předběžně vydané testovací verzi. Minulý týden pak započala první várka aktualizací, která nyní pokračuje. Aktualizace Google Play se provádí sama na pozadí, nemusíte tak nic povolovat, ani stahovat, po spuštění obchodu byste následně měli spatřit nový Material Design, který se od původního vzhledu liší hned na první pohled. Zachovány zůstaly avizované změny objevené, díky zmíněné testovací verzi, obchod je tak nyní čistší a přehlednější, převažuje bílé barevné provedení. Změn se pak dočkaly také některé ikony a rozložení prvků.

Google si od redesignu slibuje zejména zvýšení celkové přehlednosti obchodu a cílí na snazší hledání aplikací a her. Spodní lišta aktuálně obsahuje záložky, kterými rozlišuje nabídku pro hry a aplikace. V jednotlivých záložkách můžete i nadále sledovat doporučení, žebříčky i aktuální novinky, které se od hlavní lišty oddělily a zůstávají nahoře. Z lišty je oproti předchozí, oficiální verzi odstraněna záložka Google Music. Ta se nyní schovává v menu, které najdete pod ikonou v levém horním rohu. Nový systém ikon pak dává více vyniknout jednotlivým aplikacím, které nyní vyčnívají nad design uživatelského prostředí. Material Design v Google Play tak zajišťuje, že se uživatel nerozptyluje zbytečnými rušivými prvky a přehledně nabízí veškeré informace o aplikacích.

Dostal se již nový vzhled na vaše zařízení?

Zdroj: Google blog

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)