Luxusní telefon Vertu Constellation s Androidem za 120 000 Kč

vertu_ico

Výrobce luxusních telefonů Vertu (mimochodem kdysi patřil Nokii) oznámil svůj druhý chytrý telefon s operačním systémem Android. Po modelu TI, o kterém jsme na našem webu také psali, přichází na řadu Constellation. Zajímavostí je, že na jeho testování se podílely skupiny z Číny a Ruska – pravděpodobně proto, že na těchto trzích je očekáván největší zájem.

Hlavními použitými materiály jsou safírové sklo, chránící obrazovku o úhlopříčce 4,3″ s rozlišením 1280 x 720 (mělo by odolat dopadu 200g ocelové kuličky z výšky jednoho metru), titan a telecí kůže. Z technického hlediska je Vertu Constellation lépe vybavené zařízení – srdcem bude dvoujádrový procesor Snapdragon S4 Pro na 1,7 GHz s grafickým akcelerátorem Adreno 320. Na aplikace a data je vyhrazeno 32 GB interního úložiště, což je ovšem méně než u předchozího modelu, který disponoval 64 GB.

K pořizování snímků poslouží 13Mpx fotoaparát s duálním LEDovým bleskem, k videhovorům je tu přední kamera s rozlišením 1,3 Mpx. Nechybí běžné technologie, jako jsou Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Energii má zajišťovat Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 800 mAh. Rozměry telefonu jsou 142,2 x 70,4 x 11,2 milimetrů při váze 179 gramů.

Vertu Constellation bude prodáván s operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean. Výrobce nabízí výběr z pěti barev: černá, tmavě hnědá, světle hnědá, oranžová a třešňová. Případní zájemci o tento luxusní smartphone, si mohou připravit 6 600 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 123 800 Kč. Telefon by se měl na pultech prodejen objevit na konci října.

Zdroje: MobilTelefon, Phandroid, Engadget, Android Central a Vertu.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)