TOPlist

Poznáte loga známých firem? Otestujte se hrou Logo Quiz Ultimate

Poznáte-loga-známých-firem-

Poznáte loga známých firem? Na tomto principu je postavena celá řada her pro mobilní telefony. My se společně podíváme na Logo Quiz Ultimate od symblCrowd.

Obsah článku

Co Logo Quiz Ultimate slibuje?

Popisek v Obchodě Play je poměrně stručný. Samozřejmě vysvětluje, že vaším úkolem bude hádat loga různých značek, firem a produktů. Připraveny jsou dva herní režimy a každý den také „logo dne“.

Jako hlavní vlastnosti jsou jmenovány:

  • Každý den je připraveno „logo dne“.
  • Pěkný a čistý design.
  • Připraveno 2200 log.
  • Dva herní režimy: běžný a těžký.
  • Pokud uváznete, můžete použít žolíka nebo nápovědu.

 

Jak se hra hraje?

Po spuštění se ocitnete na hlavní obrazovce, kde je připraveno sedm tlačítek. Hned to první Logo of the Day je velmi zajímavé. Jak asi tušíte, každý den se tu objevuje nové logo a vy máte uhodnout, komu nebo čemu patří. Pokud víte, můžete odeslat odpověď, v opačném případě lze počkat na nápovědu, kterou nedostanete hned, ale až po určitém čase. Aplikace vás přitom může upozornit, až bude nápověda k dispozici. V horní části obrazovky je počet úspěšných „luštitelů“, dolní polovinu zabírá výsledek hádanky z předchozího dne.

Chcete-li se pustit do poznávání log, použijte druhé tlačítko Classic/Hard. V mírnějším režimu Classic je připraveno 41 úrovní, každá s padesáti logy, přičemž v každé musíte poznat nejméně deset log, abyste postoupili do následujícího levelu. V režimu Hard jsou úrovně jen tři, ale princip je v podstatě stejný.

Po otevření úrovně se zobrazí nabídka log a vaším úkolem je vybrat ta, která s jistotou poznáte. Jméno firmy, produktu či značky pak zadáte do textového pole a odešlete tlačítkem Check. Obratem se dozvíte výsledek, v případě úspěchu dostanete hvězdičky a body. Při nesprávné odpovědi je hráč sankcionován snížením počtu získaných bodů.

Nápověda vás bude něco stát

Nevíte-li si rady, jsou vpravo vedle loga dvě tlačítka. První se žárovkou slouží k zobrazení nápovědy, kde se (v angličtině) dočtete něco o hledané značce. Za jednu nápovědu zaplatíte odečtením pěti hvězdiček. V případě následné správné odpovědi obdržíte méně bodů a nedostanete žádné hvězdičky. Druhá možnost je žolík, kdy aplikace sama zadá správnou odpověď.

Po úspěšném rozpoznání deseti log se můžete (ale nemusíte) přesunout do další úrovně. Hra je nesporně poutavá, zábavná, z hlediska času přizpůsobitelná, neboť je jen na vás, jak dlouho budete hrát, kdy přestanete a kdy se zase vrátíte.

Co se nám ale příliš nelíbilo, je poměrně velké množství celoobrazovkové reklamy, kterou lze zavřít nejdříve po uplynutí pěti sekund. Po několika kolech jsme získali dojem, že poměr hry a nuceného sledování reklamy je zhruba „jedna ku jedné“. A to nám prostě připadá moc. Naštěstí se jí lze zbavit nákupem v aplikaci v ceně 66 Kč.

Resumé

Hra Logo Quiz Ultimate je nesporně chytlavá a s ohledem na počet log, čekajících na identifikaci, nad ní můžete strávit poměrně hodně času. Ovládání je jednoduché a intuitivní, prostředí by si možná zasloužilo nějakou modernizaci, ale je plně funkční.

Z kritického hlediska budeme vytýkat především příliš velké množství celoobrazovkové reklamy, které je dle našeho mínění moc. Ocenili bychom také lokalizaci do češtiny, zejména kvůli textům nápověd.

Logo Quiz Ultimate je v Obchodě Play starousedlíkem – figuruje zde od května 2012. Za tu dobu si hru stáhlo více než pět milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,1. Instalační balíček velký 43 MB můžete použít na telefonech s Androidem 2.3 a novějším.

Baví vás hry, kde je vaším úkolem poznávat loga známých firem?
Logo Quiz Ultimate
Logo Quiz Ultimate
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)