LinkedIn spustí AI chatbota, který vám pomůže najít práci

Sociální síť LinkedIn zapojí AI
  • LinkedIn nedávno uvedl, že oslavil hranici jedné miliardy členů
  • Představil AI chatbota, který má být koučem uchazečů o zaměstnání
  • Je poháněn známým modelem umělé inteligence ChatGPT-4

Sociální síť LinkedIn, zaměřená primárně na profesionální networking, se přidává k trendu umělé inteligence a představuje nového AI chatbota. Údajně má uživatelům s předplatným Premium pomoci při hledání práce, zdokonalit životopis nebo připravit na pohovor.

GPT-4 je všude, už i na LinkedInu

Je poháněn generativním modelem GPT-4, který využívá rozsáhlou znalostní databázi s více než 67 miliony zaměstnavateli​​. Experimentuje s funkcemi pro placené členy, včetně využití generativní AI pro psaní lepších profilů a pracovních nabídek. Dále pak pomáhá manažerům najímat potenciální zaměstnance prostřednictvím chatbota, který umožňuje vyhledávat v podobě konverzace a nástroj pro školení zaměstnanců, který umožňuje uživatelům klást otázky v přirozeném jazyce o jejich pracovních zkušenostech.

Funkce je navržená tak, aby uživatelům pomohla rozeznat, zda je daná pracovní nabídka vhodná právě pro ně. Umělá inteligence toho dosahuje porovnáním dovedností a zkušeností uvedených v uživatelově profilu s požadavky pracovního inzerátu. Výsledkem je stručné shrnutí, které uchazečům poskytne přehled o tom, jak dobře odpovídají požadavkům na danou pozici, kde vynikají a na jakých oblastech by mohli zapracovat, včetně tipů na zlepšení jejich šancí na získání práce.

LinkedIn intenzivně zvyšuje své investice do umělé inteligence, protože věří, že inovace v této oblasti mohou přinést nový impuls pro růst tržeb. Firma čelí tlaku na zlepšení výkonnosti a efektivity, což vyústilo v propouštění několika set zaměstnanců z napříč celou firmou a další vlna propouštění se ještě chystá. Celkově se snaží transformovat svou platformu a služby tak, aby lépe odpovídaly požadavkům moderního digitálního trhu práce, a využívá přitom výhod, které přinášejí pokročilé technologie umělé inteligence.

Využíváte LinkedIn?

Zdroj: cnbc

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

GPT-4 Turbo

Co je GPT-4 Turbo a co vše umí?

Články Zuzana Přibylová Zuzana Přibylová
2 min. uložit na později

Komentáře (0)