LineageOS 18.1 už běží i v prvním Pixelu nebo Redmi Note 8

LineageOS 18.1 Android 11 Google Pixel XL Xiaomi Redmi Note 8

Vývojáři LineageOS, jedné z nejpopulárnějších odnoží systému Android, oznámili dostupnost verze 18.1 pro další zajímavé telefony. Na seznamu se objevily například původní mobily Google Pixel a Pixel XL. Ty přišly na trh v roce 2016 se systémem Android 7.1 Nougat a oficiálně mají právo na povýšení na “desítku”. Díky LineageOS 18.1 do nich ale lze vpravit Android 11. S tímto prostředím telefony získají například nativní nahrávání obrazovky, jednorázová povolení pro aplikace nebo lepší úroveň zabezpečení.

Stejnou příležitost nově mají také dva telefony osmé generace řady (Xiaomi) Redmi Note, konkrétně Redmi Note 8 a Redmi Note 8T. Ty jsou podstatně mladší než zmíněné Pixely. Dorazily v roce 2019 a původně v nich běžel Android 9.0 Pie. Odkazy ke stažení LineageOS 18.1 pro uvedené telefony najdete v seznamu výše. Připomínáme, že instalace tohoto “alternativního” či “custom” ROM systému a případně i Google aplikací vyžaduje root telefonu.

Kterému alternativnímu ROM fandíte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)