TOPlist

Lineage 2 Revolution: Konečně kvalitní MMORPG pro telefony?

lineage 2

Lineage 2: Revolution je hra, která se pyšní otevřeným světem a oslnivou grafikou. V novém titulu od vývojářů Netmarble Games se můžete těšit na svižnou hru, která se konečně dostává i na telefony.

Obsah recenze Lineage 2: Revolution

[Lineage2 Revolution] Cinematic Trailer (Full Version)

[Lineage2 Revolution] Cinematic Trailer (Full Version)

Lineage 2: Revolution

Hra Lineage 2 se na internetu objevila koncem minulého roku, do nedávna však byla rozšířená pouze v Asii. To se však změnilo přeložením hry do angličtiny. Lineage 2: Revolution je MMORPG, které se dostává na mobilní telefony. Tato hra běží na Unreal Engine 4, což naznačuje kvalitní grafické zpracování.

Tvůrci Netmarble Games slibují největší otevřený svět, co se mobilních telefonů týče. Dalším příjemným překvapením je zpracování multiplayeru. V této hře si můžete užít válečné bitvy až s 200 hráči v reálném čase. Komunikace s ostatními hráči je jednoduchá. Stačí ve hře kliknout na postavu hráče a otevře se komunikační menu, které obsahuje chat, skupiny a informace o hráči.

Příběh vás zve do boje

Před dávnými věky zmizela říše Elmoreden. Později se ukázalo, že za to může společnost Dark Society v čele s mocným Beletem, který ovládá černou magii. S ním se mohl rovnat jen Hardin, který chtěl svou zemi zbavit Beletova teroru. Sám na něj však nestačí, a tak začne shromažďovat spojence, kteří by mu pomohli. Na scénu tak přichází spojenectví Silverlight Mercenaries, do kterého se přidáte i vy.

Na výběr je hned ze čtyř druhů postav. Člověk je univerzální postava, která se hodí pro každé povolání. Elfové jsou zkušení mágové. Temní elfové nemají moc života, ale o to větší rány rozdávají kolem sebe. Trpaslíci mají velkou obranu i život, což z nic dělá odolné soupeře.  Každá postava má na výběr ze tří druhů povolání. Warrior, Rogue a Mystic. Tyto povolání se dále větví na jednotlivé specializace, které určují finálovou podobu vašeho boje.

V neposlední řadě je tu povedený multiplayer, který je provázán celou hrou. I v případě, že nejste s nikým ve skupině, můžete hrát s ostatními hráči. Další možností je Aréna, ve které se můžete utkat tváří v tvář jeden na jednoho. Fortress Siege je v podstatě to samé, jen bojujete se svým klanem, kde na každé straně proti sobě stojí 10 hráčů. Nechybí ani plno dungeonů, tedy spousta krátkých i dlouhých map s finálovým bossem.

Ovládání a grafika

Co se hratelnosti týče, je tu pár věcí, které by se mohly zlepšit. Jednou z nich je joystick, který se nepřizpůsobuje poloze vašeho prstu, ale jeho výchozí poloha zůstává na stejném místě. Občas si neuvědomíte, kam přesně šáhnete, což má za následek, že běžíte jinam, než chcete. Hra je propracovaná opravdu do detailu. Ze začátku máte pocit, že je toho na vás trochu moc, ale krátké tutoriály v průběhu hry vás vždy nasměrují, kam potřebujete. Navíc se hra odemyká postupně s úrovní vaší postavy, tudíž na spoustu věcí narazíte až v průběhu hry.

Grafické zpracování Lineage 2 nevypadá vůbec špatně. Prostředí je zpracované do detailu, animace útoků jsou živé a svižné, což je plus. Co se týče mapy, tak dostanete přesně to, co vývojáři slibují. Svět Lineage 2 je opravdu rozlehlý. Nicméně je od pohledu poznat, že hra má asijský původ. To už je však otázka vkusu. Průběh hraní nemá cenu představovat. Jedná se o klasické MMORPG. Máte svou postavu, s kterou sbíráte věci, zkušenosti, zabíjíte protivníky a plníte úkoly.

Auto-questing: ano, nebo ne?

Při plnění úkolů máte k dispozici auto-questing, tedy automatické plnění úkolů. Stačí přijmout úkol a vaše postava sama dojde na dané místo, splní úkol a vrátí se zpět. Otázkou je, jestli je to dobře, nebo špatně. Na jednu stranu vám auto-questing šetří čas a vy tak máte možnost u sbírání zkušeností dělat jiné věci i v rámci hry. Na druhou stranu tím člověk ztrácí celkový přehled o tom, co se děje a chybí zde dobrý pocit z odvedené práce. Naštěstí jde auto-questing vypnout a zapnout dle potřeby. Mimo jiné v úkolech nejde jen o to „zabij a přines“. Občas máte někde něco použít, nebo někoho doprovodit, což hru alespoň oživí.

Ve hře Lineage 2 je celkem rozmanitý obchod. Máte na výběr hned z několika druhů platidel, od zlaťáků po diamanty. K dispozici je tak spoustu možností, jak si zpříjemnit postup hry. Mimo jiné jsou zde obsaženy i mikrotransakce, takže pokud chcete, můžete podpořit vývojáře. Spoustu věcí však dostanete zdarma, plněním achievementů, nebo úkolů. Jsou chvíle kdy vám přijde, že jediné co děláte je sbírání odměn.

Informace na závěr

Od 14. listopadu 2017 je hra ke stažení na Google Play. Soubor má zhruba 90 MB a po instalaci si hra stáhne přibližně 1 GB. Hra je celkem svižná, a to jak v průběhu hry, tak při načítání. Pokud budete nějakou chvíli neaktivní a znovu se připojíte, vaše hra se během chvilky načte. Odměny se dají sbírat hromadně a výše zmíněný auto-questing váš postup také jistě urychlí. Pocit, že jste se delší dobu nikam neposunuli vám určitě nehrozí.

Pokud si budete všímat detailů, zjistíte, že celý svět je velice pestrý a rozmanitý, nicméně pokud se na hru plně nesoustředíte, bude vám mapa připadat stále stejná, což je škoda. Lineage 2 Revolution je však stále na vzestupu a pokud jste milovníci MMORPG, určitě stojí za vyzkoušení. Snad vývojáři zapracují na tom, aby hra byla poutavější.

Klady

+ otevřený svět
+ multiplayer
+ auto-questing
+ svižná hra

Zápory

– na první pohled jednolitá grafika
– nepohyblivý joystick
– po chvíli omrzí

Lineage 2: Revolution
Lineage 2: Revolution

Hráli jste už Lineage 2: Revolution na telefonu?

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)