LG představuje novou generaci inovativních baterií

lg_ico

Společnost LG v úterý oznámila, že jejich divize LG Chem je připravena představit zcela novou generaci baterií pro spotřební elektroniku. Nové zdroje energie ruší tradici kvádrového provedení, neboť je bude možné je vyrábět v nejrůznějších tvarech.

Celkem byly prezentovány tři typy: Stepped Battery (“stupňovité” či “stohované”), Curved Battery (“prohnuté”) a Cable Battery (“knotové” či “kabelové”).

Všechny tři nové typy baterií LG Všechny tři nové typy baterií LG

V současnosti má LG Chem “stohovanou” baterii ve vlajkové lodi G2, kde je akumulátor, sestávající ze dvou částí, jež lépe využijí vnitřní prostor zařízení. Spojení baterií zvyšuje produktivitu o 16 % a dobu fungování o déle než 3 hodiny. S tímto typem baterie nebude problém vyplnit prostor kulatého zařízení (např. koule Sphere) a zvýšit tak jeho výdrž.

Zakřivené akumulátory budou celkem logicky určeny pro telefony s flexibilním displejem nebo ohebnou konstrukcí. To bude v nejbližší době doména Samsungu, který již představil podélně prohnutý Galaxy Round, a samozřejmě i LG. Společnost má také patentovanou technologii, která snižuje fyzické namáhání ohýbatelných baterií. Masová výroba zakřivených baterií byla zahájena v tomto měsíci a akumulátory budou napájet další chytrý telefon LG Electronics.

Nejneobvyklejší inovací je “kabelová” či “knotová” baterie, která na první pohled vypadá jako obyčejný drát. Je možné ji ohýbat, kroutit a vytvarovat prakticky do jakéhokoli tvaru, aniž by docházelo k zahřívání – LG například prezentovalo uzel. Největším nedostatkem tohoto typu je ale malá kapacita a nízký proud. Přihodíme alespoň jedno “plus” – “kabelové” baterie jsou vodotěsné, což umožňuje jejich použití v zařízeních, jako jsou chytré hodinky a další “nositelná elektronika”. Se zahájením výroby se počítá “v následujících letech”.

Baterie ve drátovém provedení Baterie ve drátovém provedení

Zdroje: 4PDA, Hi-Tech, Next Power Up, tisková zpráva LG.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)