Rozlučte se, LG potvrdilo konec výroby mobilů. Co chystá dál?

LG konec výroby mobilů

Velikonoční pondělí 5. dubna 2021 se stává dnem, kdy se korejská technologická společnost LG oficiálně rozhodla nepokračovat ve vývoji a výrobě chytrých telefonů. Strategický krok, který byl už několik týdnů v podstatě veřejným tajemstvím, před pár hodinami potvrdila firma na svém webu. Samotná produkce smartphonů však kvůli stále rozběhnutým projektům neskončí ze dne na den. Poslední mobil by měl “linku” opustit v polovině letních prázdnin. Faktický konec výroby mobilů značky LG nastane 31. července 2021.

“Opuštění neuvěřitelně konkurenčního segmentu chytrých telefonů společnosti umožní soustředit se na oblasti jako součástky pro elektromobily, síťové prvky, řešení pro chytrou domácnost, robotika, umělá inteligence nebo různá B2B řešení. Pokračovat budeme i ve vývoji některých mobilních technologií, například 6G sítí,” popisuje korejská firma finální rozhodnutí svého vedení. Z oznámení je čitelné, že se LG těžko vypořádávalo s konkurenčním tlakem na trhu s chytrými telefony.

lg konci s telefony

Uživatelé současných LG telefonů se prý mohou nadále spolehnout na softwarovou i technickou podporu. To, jak se konec výroby mobilů dotkne zaměstnanců LG, hodlá firma řešit regionálně za zavřenými dveřmi. Ukončení výroby a prodeje smartphonů a dotažení aktualizací a další podpory bude firma řešit i s operátory a dalšími partnery.

Měli jste někdy v ruce LG telefon? Jaký?

Zdroj: LG

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)