Pozor na poslední aktualizaci LG G7 ThinQ: Telefon vám přestane fungovat (aktualizováno)

lg g7 thinq bootloop

Historie se opakuje. Majitelé prémiových telefonů od LG můžou mít po aktualizaci nefunkční telefon. Mnoho majitelů LG G7 ThinQ v posledních dvou dnech hlásí, že jím telefon zamrzne a začne se neustále restartovat, spadne do tzv. bootloopu. A to je něco, co v minulých letech vidělo hodně majitelů LG telefonů. Prozatím neexistuje žádné řešení na tenhle problém a nejasný je i důvod toho, proč se telefon neustále restartuje.

LG G7 ThinQ má problémy s bootloopem

Bootloop a LG není nic nového. Problémy v minulosti dokonce došly tak daleko, že korejská společnost skončila u soudu. Neustálé restartování jsme mohli vidět hlavně ve spojení s telefony LG G4, G5, V10, V20 a Nexus 5X o jehož výrobu se starala rovněž korejská společnost. Minulý rok byl z tohoto pohledu bez problémů, LG G6 žádný podobný problém nepostihl. Jenže jak to vypadá, bootloop je zpátky s poslední vlajkovou lodí LG G7 ThinQ.

Bootloop? LG G7 Thinq keeps booting

Bootloop? LG G7 Thinq keeps booting

Přesný důvod není v tuto chvíli známý, velice pravděpodobně jde ale o softwarovou chybu. Nedávno totiž obdržely telefony LG G7 ThinQ aktualizaci, což mohlo mít vliv. Stejně jako se nezná důvod, tak v tuhle chvíli neexistuje ani řešení. Někteří uživatelé hlásí, že jím telefon funguje, pokud vytáhnout SIM kartu. Neplatí to ale pro všechny a mnoho lidí má tak momentálně nefunkční telefon, který se neustále dokola restartuje. Zároveň to vypadá na to, že problém postihuje hlavně majitele, kteří mají T-Mobile síť. A to hlavně v Evropě.

Aktualizace: K problému se nám vyjádřilo české zastoupení společnosti LG. Pro majitele smartphonů LG G7 ThinQ, které v posledních dnech trápí problémy se startem telefonu po nainstalování poslední aktualizace, se připravuje softwarové řešení, které vrátí smartphone do poslední funkční verze operačního systému. Aktuální stav nemá žádný trvalý vliv na hardware telefonu. Jde jen o softwarovou záležitost, která bude odstraněna navrácením se k poslední funkční verzi operačního systému.

Marek Sojak z LG Electronics

„Na odstranění tohoto stavu usilovně pracujeme. Naším zákazníkům se omlouváme za nepříjemnosti, které způsobily poslední aktualizace. Uživatelé budou moci opět naplno využívat prémiovou funkcionalitu telefonu v průběhu několika dní“

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

1.0
  • Displej 6.1", IPS LCD, 1440 x 3120 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 845
  • RAM 4 GB RAMGB
  • Fotoaparát 2x 16 MP
  • Baterie Non-removable Li-Po 3000 mAh battery mAh
  • Cena 21 690 kč

Vlastníte LG G7 ThinQ? Máte nějaký problém s neustálým restartováním telefonu?

Zdroje: xda-developers.com, reddit.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Recenze telefonů Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (33)